Studenci i absolwenci z Wrocławia najlepsi podczas jesiennego LDEK-u

dentonet.pl 1 dzień temu
Zdjęcie: Studenci i absolwenci z Wrocławia najlepsi podczas jesiennego LDEK-u


Podczas jesiennego Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego najlepsze wyniki – w podziale na uczelnie – uzyskali studenci i absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, zdobywając średnio 152,67 pkt. Drugie miejsce w skali kraju zajął Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (150,67 pkt.), a trzecie – Warszawski Uniwersytet Medyczny (średnia 149,94 pkt.).

Do egzaminu LDEK w sesji jesiennej 2024 r. przystąpiło w całym kraju 1096 osób – w tym 1035 osób zdawało LDEK w języku polskim, zaś 61 – w języku angielskim. Uzyskali oni średnio 146 pkt. (egzamin w języku polskim) i 113 pkt. (egzamin w języku angielskim). Wynik poniżej 56% uzyskało 107 osób. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W podziale na uczelnie najlepsze wyniki podczas jesiennego LDEK-u uzyskali studenci i absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, zdobywając średnio 152,67 pkt. – Jestem niezmiernie dumny z tego osiągnięcia naszych studentów. Pierwsze miejsce w LDEK jest świadectwem nie tylko talentu i zaangażowania ich samych, ale także jakości kształcenia, które oferujemy na wydziale. Nasze podejście do edukacji, łączące nowoczesne metody nauczania z praktycznym doświadczeniem klinicznym, przynosi widoczne rezultaty – powiedział cytowany w komunikacie na stronie uczelni prof. Marcin Mikulewicz, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego UMW.

Drugie miejsce w skali kraju zajął Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ze średnim wynikiem wynoszącym 150,67 pkt. – To wielki sukces zarówno absolwentów, studentów, jak i kadry dydaktycznej. Gratuluję wszystkim których ciężka praca i zaangażowanie przyniosły tak wspaniałe efekty. Wyniki jesiennej edycji LDEK-u zobowiązują nas do ciągłego rozwoju, adoptowania się do gwałtownie zmieniających się realiów i nowoczesnego podejścia do dydaktyki – skomentowała prof. dr hab. n. med. Teresa Sierpińska, prodziekan ds. jakości kształcenia białostockiej uczelni.

Najniższe miejsce na podium zajął Warszawski Uniwersytet Medyczny ze średnim wynikiem na poziomie 149,94 pkt.

Od roku akademickiego 2024/2025 egzamin Objective Structured Clinical Examination (OSCE) będzie obligatoryjny dla wszystkich uczelni kształcących lekarzy i lekarzy dentystów. Studenci stomatologii będą zdawać go na V roku nauki. – To dobre i potrzebne rozwiązanie. Dzięki niemu będziemy mogli ocenić praktyczne umiejętności zdobyte przez studentów, bo stomatologia nie jest nauką teoretyczną, ale praktyczną – mówi prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, prorektor ds. strategii rozwoju uczelni Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Źródła: https://www.umw.edu.pl

https://www.umb.edu.pl

https://www.cem.edu.pl

Idź do oryginalnego materiału