Czym jest pasztet z fasoli?
Wartości odżywcze pasztetu
Jak zrobić pasztet?
Przepis: Pasztet z białej fasoli z pietruszką
Przygotowanie pasztetu wydaje się trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste! Jak zrobić pyszny i sycący pasztet z fasoli? Wystarczy skorzystać z dobrego przepisu.
Czym jest pasztet z fasoli?
Pasztet z fasoli to wegetariański odpowiednik pasztetu mięsnego. Dostarcza duże ilości białka, dzięki czemu dobrze syci i daje dużo energii. Można go jeść zarówno na ciepło, jak i na zimno, wykorzystując jako smarowidło do pieczywa.
Pasztet dobrze komponuje się z kiszonymi ogórkami, żurawiną, musztardą, majonezem, dipem. Można jeść go na różne sposoby, jako dodatek do posiłków lub w formie przekąski.
Wartości odżywcze pasztetu
Pasztet z fasoli zawiera:
błonnik
witaminy z grupy B
witaminę A
witaminę K
witaminę E
białko
Jak zrobić pasztet?
Do przygotowania pasztetu można wykorzystać zarówno białą fasolę, jak i czerwoną. W zależności od rodzaju fasoli warto dobrać do dania inne dodatki. Pasztet z białej fasoli będzie dobrze komponował się z pietruszką, a pasztet z czerwonej z cebulą czy żurawiną. jeżeli masz ochotę, możesz eksperymentować z przepisem. Dodaj do pasztetu ulubione zioła albo przyprawy. Może to być np. kminek czy biały pieprz. W tej wersji wegetariańskiego pasztetu sprawdzi się też dodatek orzechów lub nasion słonecznika czy dyni – można ułożyć je na wierzchu pasztetu, dodadzą smaku i będą pięknie wyglądać.
Pasztet jest doskonałą zimną przekąską. Połóż go na świątecznym stole, albo zrób z niego zdrowe kanapki do szkoły czy do pracy. To świetna alternatywa dla mięsnych dodatków.