Moje naleśniki wychodzą puszyste i delikatne. Sekretem jest jeden nieoczywisty dodatek

zdrowie.wprost.pl 4 miesięcy temu
Zdjęcie: Naleśniki Źródło:Pixabay / RitaE


Naleśniki to bardzo uniwersalne placki. Można podawać je na słodko oraz w wersji wykwintnej. Idealne naleśniki powinny być delikatne, miękkie i elastyczne. Takie zrobisz z tego przepisu, który zawiera jeden nietypowy składnik.


Naleśniki to danie znane na całym świecie. W zależności od regionu globu są przygotowywane z dodatkiem różnych mąk oraz wypełniane rozmaitymi farszami. Najlepsze, tradycyjne naleśniki wychodzą z mąki pszennej typ 450-550. I co prawda, aby zrobić idealne naleśniki, trzeba trochę wprawy, ale trud wynagrodzi nam ich smak. jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę kulinarną, to zachęcam do usmażenia naleśników z poniższego przepisu. Placuszki będą smaczne, a ćwiczenie pozwoli wypracować odpowiednią technikę nalewania i rozprowadzania ciasta na rozgrzanej patelni, a także przewracania naleśników na drugą stronę.


Jak zrobić naleśniki?


Przygotowanie ciasta naleśnikowego nie jest trudne – wystarczą podstawowe składniki spożywcze – mleko, jajka, mąka oraz odrobina tłuszczu do smażenia. I choć klasyczny przepis na naleśniki nie uwzględnia mojego tajnego składnika, ja zachęcam, by z niego skorzystać. Chodzi o dodanie do ciasta na naleśniki wody gazowanej. Nadaje ona ciastu puszystość i sprawia, iż staje się delikatniejsze. jeżeli chcesz zrobić klasyczne ciasto na naleśniki, to wodę gazowaną możesz zastąpić zwykłą wodą lub pominąć ten składnik, zwiększając ilość mleka do 1 i 3/4 szklanki.


Wskazówki: ciasto naleśnikowe przygotowujemy ze składników o temperaturze pokojowej – mleko i jajka, a także wodę trzeba wcześniej wyjąć z lodówki.
Idź do oryginalnego materiału