Liść Damiana – wzmacniający afrodyzjak

swiatsupli.pl 1 rok temu

Damiana aphrodisiaca, czyli turnera rozpierzchła, to krzew występujący naturalnie na terenach Indii, Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej. Liście Damiana, pochodzące od tej właśnie rośliny, stosowane są od dawna w roli afrodyzjaku, czyli produktu pobudzającego libido. Krzew ma jednak również inne adekwatności, między innymi wzmacniające i oczyszczające organizm.

Jak wygląda turnera rozpierzchła?

Turnera należy do rodziny męczennicowatych. Posiada więc ząbkowane liście o długości choćby do 25 cm oraz drobne kwiaty o żółtej barwie. Jej owoce są niewielkie, a zapachem przypominają figi. Ziele wyrasta do wysokości choćby 2 metrów. Jego liście stosowane były już przez Starożytnych Majów, jednak wtedy miały zapobiegać zawrotom głowy oraz zaburzeniom równowagi.

Skąd wzięły się liście Damiana?

Turnera diffusa czy Damiana aphrodisiaca znana jest też pod nazwą Damiana lub ziele świętego Damiana. Krzew nazwano tak na cześć świętego Damiana, który był średniowiecznym aptekarzem. Roślina z gatunku męczennicowatych została uznana za afrodyzjak dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Jej adekwatności poznano jednak już w wieku XVII/XVIII, dzięki hiszpańskiemu misjonarzowi Juanowi Marii de Salvatierra.

Swanson Damiana to skuteczny afrodyzjak, które jednocześnie działa przeciwdepresyjnie. Kupisz TUTAJ

Liść Damiana adekwatności

Najlepiej znane adekwatności liści Damiana to wzmacnianie popędu płciowego u mężczyzn i u kobiet. W przypadku panów ziele działa korzystnie na ejakulację, opóźniając ją. Natomiast u kobiet poprawia libido. Dodatkowo stwierdzono, iż roślina może zwiększać przyjemność czerpaną przez partnerów podczas zbliżenia, ponieważ poprawia ukrwienie narządów płciowych. Co ciekawe, liść Damiana ma wspierać także leczenie impotencji i bezpłodności, a u kobiet regulować menstruację oraz łagodzić objawy menopauzy i zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Dlaczego roślina ma właśnie taki wpływ na organizm człowieka? Nie zostało to do końca wyjaśnione, ale przyjmuje się, iż za adekwatności liści Damiana odpowiadają między innymi zawarte w nich olejki eteryczne i flawonoidy. Choć nie mamy pewności, w jaki sposób składniki rośliny oddziałują na kobiety i mężczyzn, to wiemy jednak, iż wpływają na układ nerwowy i pobudzają ośrodki odpowiedzialne za aktywność seksualną. Poza tym, liść Damiana ma też inne adekwatności, niezwiązane ze sferą seksualną. Działa antydepresyjnie i przeciwlękowo. Zwiększa produkcję żółci i wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn. Pobudza i podnosi poziom koncentracji. Reguluje też pracę układu trawiennego i oddechowego.

Co zawiera liść Damiana?

Za działanie liści Damiana odpowiada ich skład biologiczny. Nie wiemy o nim zbyt wiele, ponieważ nie prowadzono licznych badań na ten temat, ale możemy wywnioskować, iż ziele zawiera w swoim składzie między innymi:

  • flawonoidy,
  • węglowodany,
  • skwalen,
  • garbniki,
  • witaminę C,
  • steroidy,
  • piron,
  • pierwiastki: magnez, miedź, żelazo, cynk,
  • saponiny,
  • białka,
  • olejki eteryczne.

Poza tym w zielu Damiana występuje też kofeina, a za najważniejsze substancje aktywne rośliny uznaje się antyoksydacyjne i przeciwzapalne flawonoidy.

Pharmovit Erectavin to mieszanka ekstraktów dla zwiększenia komfortu życia seksualnego. Znajdziesz TUTAJ

Liść Damiana efekty

Na jakie efekty można liczyć, stosując liście Damiana? Najlepiej udokumentowane rezultaty stosowania tego afrodyzjaku to zwiększone libido oraz poprawa satysfakcji z życia seksualnego u mężczyzn i u kobiet. Wynika to najprawdopodobniej z zahamowania aktywności aromatazy (enzymu umożliwiającego przemianę androgenów do estrogenów) oraz ze zwiększenia syntezy tlenku azotu, który reguluje zachowania seksualne. Poza tym, liść Damiana łagodzi objawy nerwic lękowych, depresji, chorób wrzodowych żołądka, infekcji układu moczowego czy trudności z trawieniem. Ziele działa też antyoksydacyjnie, co oznacza, iż neutralizuje działanie wolnych rodników, zmniejszając ryzyko zachorowania na cukrzycę, nowotwory czy miażdżycę. Spowalnia też proces starzenia się. jeżeli chodzi o liść Damiana opinie na temat suplementacji tej rośliny wskazują przede wszystkim na takie efekty jak:

  • poprawa libido,
  • ułatwienie zasypiania,
  • uspokojenie i wyciszenie,
  • poprawa nastroju.

Roślina cieszy się dobrymi opiniami entuzjastów naturoterapii, którzy wskazują na fakt, iż ziele Damiana pomaga lepiej radzić sobie w sytuacjach stresowych, poprawia samopoczucie i podwyższa libido.

Jak stosować liść Damiana?

Liście Damiana najczęściej występują w postaci suszu, z którego można przygotowywać napary (herbatki do picia). Dostępne są także nalewki z ziela, wyciągi, tabletki i kapsułki z ekstraktem z turnery. Roślinę można nabyć w aptekach i sklepach zielarskich, co wskazuje na fakt, iż jest to produkt bezpieczny w stosowaniu. Do przygotowania naparu z liści całych lub zmielonych wystarczy użyć 1 – 2 łyżeczek produktu. Napój można spożywać dwa do trzech razy dziennie. jeżeli zaś chodzi o liść Damiana palenie suszu również jest dozwolone. Wiele osób stosuje taką formę suplementacji tuż przed snem. U jednych wywołuje ona delikatną euforię, utrzymującą się do około godziny. Na innych nie ma takiego wpływu.

Liść Damiana skutki uboczne

Liść Damiana to naturalny suplement diety, ale może wywoływać niepożądane objawy, jak każde inne ziele czy wyciąg roślinny. W przypadku tego produktu odnotowano między innymi takie symptomy, jak:

  • ból głowy,
  • biegunka,
  • wahania nastroju,
  • problemy ze snem.

Nawet jeżeli dobrze reagujemy na suplementację ziela, warto stosować je z umiarem, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Zbyt duże dawki – również w przypadku substancji pochodzenia naturalnego – mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia.

7Nutrition Jungle Girl Burner to booster libido połączony ze spalaczem tłuszczu. Kliknij TUTAJ

Liść Damiana przeciwwskazania

Kto nie powinien stosować suplementacji z liści Damiana? Brak jest udowodnionych przeciwwskazań co do stosowania ziela Damiana, ale przypuszcza się, iż rośliny nie powinny przyjmować osoby stosujące leki z progesteronem oraz diabetycy. Ziele reguluje bowiem poziom hormonów, stąd można zakładać, iż będzie przeciwdziałało adekwatnościom takich preparatów. Poza tym, liście Damiana nie powinny być stosowane przez:

  • kobiety w ciąży,
  • kobiety karmiące,
  • alergików uczulonych na rośliny z rodziny męczennicowatych.

Cukrzycy powinni skonsultować chęć stosowania ziela Damiana ze swoim lekarzem.

Idź do oryginalnego materiału