To danie proste i sycące. Przygotowanie gnocchi nie zajmuje wiele czasu i warto do zagniatania ciasta i lepienia klusek zaangażować także najmłodszych domowników. Dyniowe gnocchi same w sobie są pysznym daniem, ale mogą być również dodatkiem do potraw z mięsa czy warzyw.
Dyniowe gnocchi – co trzeba wiedzieć?
Wykorzystaj do ich zrobienia pieczoną dynię bez skórki. Upieczoną dynię najlepiej rozgnieść widelcem. Świetnie sprawdzi się tu dynia hokkaido, ale też piżmowa. Dynia do gnocchi nie powinna być zbyt wodnista. Gotowane ziemniaki? Tu stosuj zasadę, jak przy tradycyjnych, polskich kopytkach. Najlepsze będą ziemniaki z dnia poprzedniego (jeśli zostały ci z obiadu, już wiesz, co z nimi zrobić!). Tarty parmezan możesz zastąpić serem pecorino.
Masło tymiankowe – jak je zrobić?
Wyjątkowy, aromatyczny, pyszny! Tak można określić ten sos. Jest idealny do podania dyniowych gnocchi. Wystarczy dodać świeży tymianek na rozgrzane masło z domieszką oliwy, wrzucić na patelnię gnocchi, wymieszać i gotowe! Wielu kucharzy do dyniowych gnocchi dodaje masło szałwiowe (z dodatkiem listków świeżej szałwii). Możesz wykorzystać oba pomysły i sprawdzić, która wersja najbardziej ci smakuje.
Jak jeszcze można podać dyniowe gnocchi?
Oryginalny pomysł na to danie proponuje Anna Starmach na swoim kulinarnym blogu. Dyniowe gnocchi w jej wersji są podawane z karmelizowaną gruszką, tymiankiem i serem pleśniowym. Gnocchi można też podawać z uprażonymi plastrami włoskiej szynki, świetnie będą smakowały odsmażone i posypane świeżym szczypiorkiem i orzechami włoskimi.