Nie chcemy żyć bez kontaktu z innymi, ale za to długo - tak deklaruje 85% z nas. Ponad połowa odrzuca także wizję nieśmiertelności, jeżeli wiązałaby się ona z cierpieniem, zależnością i utratą sprawności fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. Szczególnie wyraźnie widać to wśród młodych dorosłych, którzy częściej niż seniorzy deklarują osamotnienie i lęk o przyszłość. Jakie jeszcze wnioski wskazuje najnowszy raport [1] Gedeon Richter "Spojrzenie Polaków na długowieczność. Między deklaracjami a codziennością"?