Skuteczny demakijaż w 5 krokach

aptekacentrum.lublin.pl 3 lat temu

Coco Chanel mawiała, iż powinien trwać tyle co makijaż. Mimo upływu czasu – ta zasada pozostała aktualna. Demakijaż wciąż jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Bo tylko dogłębnie oczyszczona skóra może wchłonąć aplikowane substancje i w pełni zregenerować się podczas snu.

Mimo, iż wiemy o tym jak istotny jest ten wieczorny rytuał, to każdej z nas przynajmniej raz zdarzyła się wpadka. O ile pójście spać w makijażu po szalonej imprezie do rana nie zdarza się regularnie, można przymknąć na nie oko. jeżeli jednak marzysz o pięknej, zdrowej i czystej skórze, codzienny demakijaż powinien stać się Twoim obowiązkowym elementem świadomej pielęgnacji twarzy.

Od czego zacząć? Jak adekwatnie powinien wyglądać dobrze wykonany demakijaż? Czy płyn micelarny jest jego obowiązkowym elementem? Serum, tonik, krem – czy każdy musi je stosować i w jakiej kolejności/ Pytań jest sporo, ale uwierzcie mi – wbrew pozorom sprawa nie jest skomplikowana. Wystarczy pięć, na prawdę prostych kroków, żeby dogłębnie oczyścić skórę.

Demakijaż krok po kroku

Krok 1 – olejek do demakijażu lub płyn micelarny

Płyn micelarny z sukcesem zastąpił mleczko do demakijażu, które miało znacznie cięższą formułę. Ten lekki roztwór wodny zawiera micele, które niczym magnes przyciągają zanieczyszczenia, wciągając je w głąb swoich cząsteczek. Wystarczy nanieść płyn na wacik i przetrzeć delikatnie skórę, by usunąć choćby wodoodporny makijaż.

O ile płyny micelarne mamy na półce w łazience od dawna, o tyle olejki do demakijażu to stosunkowo nowy „wynalazek”. Pojawiły się wraz ze wzrostem zainteresowania koreańską pielęgnacją. Taki dwuetapowe usuwanie makijażu zyskało sporo zwolenniczek na całym świecie, również w Polsce. Jak wykonać demakijaż olejami? Bardzo prosto.

Olejek do demakijażu nałóż na dłonie i wmasuj w skórę twarz bardzo dokładnie. Pozostałości zmyj ręcznikiem lub wodą, przygotowując skórę do kolejnego etapu.

Krok 2 – żel lub pianka

By dokładnie usunąć to z czym nie poradził sobie olejek bądź zastosować odpowiedni preparat z wodą. W zależności od upodobań może to być żel do twarzy lub pianka do mycia. Wystarczy nałożyć go na zwilżoną skórę i dokładnie wmasować. Na koniec obficie spłukać i gotowe.

Takie dwuetapowe usuwanie makijażu jest bardzo skuteczne i daje gwarancję super oczyszczonej skóry, która jest przygotowana do dalszej pielęgnacji.

Krok 3 – tonik

Dokładne oczyszczenie skóry jest niezbędne dla jej zdrowia, jednak może powodować zmianę jej pH. Naturalnie jest ono lekko kwaśne. Tak zwany płaszcz kwasowy jest zabezpieczeniem, który chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Pod wpływem środków myjących naturalne pH może zmieniać się na bardziej zasadowe – w efekcie skóra staje się sucha i podrażniona. Przy zbyt kwasowym – mogą pojawiać się wypryski i zmiany skórne. Użycie toniku pomoże przywrócić skórze równowagę, dlatego warto uczynić tonik do twarzy obowiązkowym elementem wieczornej pielęgnacji.

Krok 4 – serum

Podobnie jak serum. Wiele osób myli je z kremem, ale nie są to produkty tożsame. Serum ma lżejszą, ale bogatszą formułę. Stężenie substancji aktywnych jest tu znacznie wyższe niż w kremie, przez co efekty działania są mocniejsze. Najczęściej serum ma płynną konsystencję, dlatego idealnie nadaje się pod krem i tak należy je stosować – nie odwrotnie. Ze względu na wysokie stężenie substancji aktywnych serum świetnie radzi sobie w walce z różnymi problemami jak: suchość skóry, trądzik, przebarwienia czy nadmiar sebum.

Krok 5 – krem

Zwieńczeniem wieczornej pielęgnacji będzie odpowiedni krem. Warto wybierać produkty z takim składem, który zapewni skórze regenerację podczas snu, dzięki czemu rano skóra będzie wypoczęta i rozświetlona.

Ten codzienny rytuał warto uzupełnić o peeling. W zależności od rodzaju skóry można go wykonać 1-2 razy w tygodniu. Peeling pomoże złuszczyć martwy naskórek i ułatwić wnikanie w głąb skóry substancji aktywnych. Bezpośrednio po warto nałożyć ulubioną maseczkę, która będzie dopełnieniem pielęgnacyjnego rytuału.

Jak wybierać preparaty do demakijażu

By pielęgnacja przynosiła oczekiwana efekty należy wybierać produkty dobrane do rodzaju skóry. Określenie czy masz skórę tłustą, suchą, wrażliwą, naczynkową czy mieszaną jest podstawą wyboru odpowiednich kosmetyków i przebiegu pielęgnacji.

Jak rozpoznać jaki rodzaj skóry masz? Obserwuj ją uważnie i to jak reaguje na pielęgnacje oraz czynniki zewnętrzne – wiatr, zimno, słońce. jeżeli masz problem z określeniem swojego typu skóry możesz udać się na konsultację do kosmetologa. Nie tylko pomoże on w ustaleniu jaki masz rodzaj skóry, ale również opowie czym się on charakteryzuje i jakie produkty do pielęgnacji będą dla niej odpowiednie.

Idź do oryginalnego materiału