Na tę chorobę cierpi aż 5 mln Polaków. Paulina Sykut-Jeżyna wyznała, iż walczy z nią od dziecka

g.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: instagram.com/paulinasykutjezyna


Na ekranie niemal codziennie zachwyca widzów szerokim uśmiechem i pogodą ducha. Mało kto wie, iż za kulisami nierzadko walczy z ogromnym bólem. Z okazji ważnego dnia Paulina Sykut-Jeżyna opowiedziała na Instagramie o swojej chorobie. Wielu Polaków walczy z tym schorzeniem.
Polacy doskonale znają Paulinę Sykut-Jeżynę z popularnych programów telewizyjnych. Prezenterka od lat jest związana z Polsatem, gdzie prowadzi między innymi "Taniec z gwiazdami", a od niedawna także nowy format śniadaniowy "halo tu polsat". Mało kto jednak wie, iż po wyłączeniu kamer gwiazda musi zmagać się z bardzo bolesną przypadłością. Teraz postanowiła podzielić się tym faktem ze swoimi fanami.


REKLAMA


Zobacz wideo Paulina Sykut-Jeżyna o miłości, rodzinie, obowiązkach


Paulina Sykut-Jeżyna: Instagram. Gwiazda opowiedziała o swojej chorobie
We wtorek 10 września Paulina Sykut-Jeżyna opublikowała na Instagramie zaskakujący post. Udostępniła zdjęcie, na którym trzyma się za głowę i wyjawiła, iż od lat walczy z silną migreną. W związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Migreny, przypadającym na 12 września, prezenterka postanowiła podzielić się swoją historią.


Jestem migreniczką. Pierwszy atak bólu głowy miałam w pierwszej klasie podstawówki. Ból nauczył mnie pokory i szacunku do zdrowia. Z czasem zaczęłam lepiej rozumieć swój organizm i czytać wszystkie sygnały, które wysyła. Migrena to mój hamulec i choć nauczyłam się z nią żyć, dzisiaj przez chwilę pomyślałam: jakby to było gdyby jej nie było. Migrena to choroba neurologiczna, wymagająca leczenia i opieki specjalistów


- napisała w mediach społecznościowych. Gwiazda zachęciła też internautów do dzielenia się swoimi historiami związanymi z migreną i zaproponowała pomoc w zgłębianiu tego tematu.


Co zrobić, aby pozbyć się migreny? Ruszył nowy program dla chorych
Jak podaje Agencja Badań Medycznych, migrena jest rodzajem bólu głowy charakteryzującym się nawracającymi atakami silnego, pulsującego bólu po jednej stronie głowy. U wielu pacjentów pojawiają się także nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, dźwięki i zapach. W 2023 roku stwierdzono, iż w Polsce na migrenę może cierpieć choćby pięć milionów osób, z czego 10 procent walczy z migreną przewlekłą, podczas której ból głowy występuje przez co najmniej 15 dni w miesiącu. Dwa lata temu pojawiła się jednak nadzieja dla chorych, ponieważ ruszył nowy program lekowy B.133 refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie, zmagające się z migreną przewlekłą.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału