Dostęp do renomowanych lekarzy specjalistów odgrywa kluczową rolę w procesie diagnozy oraz leczenia wszelkich chorób. Nic więc dziwnego, iż jest to główna wytyczna, jaką kierują się pacjenci podczas wyboru sposobu leczenia – na Narodowy Fundusz Zdrowia lub prywatnie. A co ważne, obie możliwości w obecnych czasach potrafią być wysoce satysfakcjonujące, o czym bardzo gwałtownie przekonamy się sami.
- Leczenie na NFZ – skutecznie i bez kolejek?
- Dostęp do najlepszych specjalistów.
- Prywatna wizyta u lekarza czy na NFZ?
Zdrowy tryb życia oraz regularnie wykonywane podstawowe badania, np. krwi, są kluczem w zachowaniu dobrej kondycji. Zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej Polek i Polaków, co przekłada się na stale rosnące zainteresowanie tematyką zdrowia i obecność pacjentów w gabinetach lekarskich. A wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiają się te o leczenie nfz i prywatnie – czy powszechnie panujące stereotypy są prawdziwe. Jak więc zlokalizować najlepszego specjalistę? Odpowiedzi znajdują się poniżej…
Leczenie na NFZ – skutecznie i bez kolejek?
W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z faktu, iż polski powszechny i darmowy dostęp do służby zdrowia na tle wielu państw z całego świata, np. USA, jest czymś niekoniecznie oczywistym. Szeroki zakres badań i specjalistycznego leczenia, w tym operacyjnego, dostępny jest praktycznie dla wszystkich obywatela. A dokładając do tego innowacyjne centra medyczne i kliniki, otrzymujemy rozwiązanie niemal doskonałe.
Czy aby na pewno? W końcu pozostaje kwestia niesławnych kolejek do specjalistów na NFZ. Otóż i w tym zakresie odnotowuje się coraz większe postępy, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych grup medycznych, stawiających na pełną innowacje i profesjonalizm. W jaki sposób można tego dokonać?
Dostęp do najlepszych specjalistów
W ramach leczenia na NFZ możemy skorzystać z szerokiego zakresu usług, daleko wykraczających poza kontrolne badania i proste zabiegi. Pośród wszystkich dostępnych opcji wyróżnić należy między innymi:
- złożoną chirurgię oka – składają się na to np. zabiegi usunięcia zaćmy, wszczepienie wtórne soczewki i średnie zabiegi na niej oraz rogówce i twardówce;
- zabiegi laserowe oczu;
- drobne zabiegi chirurgii plastycznej, w tym usunięcie: gradówek, brodawek czy też innych zmian na powiekach;
- wizyty kwalifikujące do zabiegów chirurgicznych;
- szeroko pojęte badania diagnostyczne;
- rozbudowane leczenie szpitalne i terapie skoncentrowane na usunięciu konkretnego problemu zdrowotnego.
Ponadto wybierając najlepsze kliniki, korzystające z innowacyjnych technologii oraz posiadające w swojej kadrze lekarskiej szereg wykwalifikowanych specjalistów, czas oczekiwania na wizytę ograniczy się do standardowego procesu, praktycznie identycznego, jak w przypadku wizyt prywatnych.
Prywatna wizyta u lekarza czy na NFZ?
Czy w związku z powyższymi informacjami, wychodzi na to, iż Narodowy Fundusz Zdrowia jest absolutnie wystarczającym rozwiązaniem dla Polaków w dowolnym przypadku? Niestety, nie obejmuje on leczenia wszystkich chorób i wykonywania absolutnie każdego zabiegu. Niemniej stale rozwijające się grupy medyczne pod kierownictwem wysokiej renomy polskich profesorów przełamują krzywdzące stereotypy, codziennie niosąc pomoc pacjentom.
Naturalnie więc oba te światy wzajemnie się przenikają i uzupełniają. jeżeli jednak zależy nam na podstawowej opiece medycznej, w tym badaniach kontrolnych, bez najmniejszych przeszkód i z pełną satysfakcją kliniki i centra medyczne spełnią nasze potrzeby i oczekiwania – na NFZ, bez długiego czasu oczekiwania i skutecznie.
Czy można oczekiwać czegoś więcej?
materiały partnera (lh)12