Firma Atom Learning, która zajmuje się technologią edukacyjną dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat, przeprowadziła badania, z których wynika, iż miesiąc urodzenia nie jest bez znaczenia jeżeli chodzi o zdolności edukacyjne dzieci. W toku badania przeanalizowano 5 tys. uczniów 6 klasy i zauważono, iż dzieci urodzone w listopadzie dużo lepiej radzą sobie z przyswajaniem wiedzy i osiągają lepsze wyniki w nauce od swoich rówieśników urodzonych w innych miesiącach. Z czego to wynika?
REKLAMA
Zobacz wideo Dlaczego uczniowie nie lubią WF-u? "Jest nudny"
Dzieci urodzone w listopadzie lepiej przyswajają wiedze. Co mówią o tym badacze?
Według badaczy dzieci urodzone w drugiej połowie roku szkolnego mają mniej czasu w ćwiczenie umiejętności społecznych, czy rozwój słownictwa.
To może wpłynąć na ich przystosowanie do zajęć w szkole podstawowej i sprawić, iż z nauką poradzą sobie gorzej od kolegów urodzonych w innych miesiącach
- wyjaśniła badaczka Anna Masterson, cytowana przez "Mirror".
Dzieci urodzone w listopadzie są bardziej wytrzymałe od swoich rówieśników. Wyróżniają się w sporcie
Podobne badanie przeprowadzono na Uniwersytecie Columbia. Naukowcy doszli do wniosków, iż miesiąc urodzenia może wpływać także na skłonność do zapadania na niektóre choroby. Osoby, które przyszły na świat w listopadzie mogą być mniej narażone na raka płuc czy choroby serca. Sprawdzono także wydolność krążeniowo-oddechową dzieci, urodzonych w listopadzie i badacze doszli do wniosku, iż są one znacznie silniejsze niż ich rówieśnicy urodzeniu w innych miesiącach roku.
Okazuje się, iż listopadowe dzieci mają również predyspozycje do bycia dobrymi sportowcami, bo są bardziej wytrzymałe. Częściowo powiązano to z faktem, iż matki, które rodzą swoje dzieci jesienią, otrzymują największą dawkę słońca, a w związku z tym witaminy D. Dzieci urodzone w listopadzie mają także mniejszą skłonność do epizodów depresji, są mniej narażone na występowanie chorób psychicznych takich jak schizofrenia czy choroba afektywna dwubiegunowa.