Zupa antyrakowa dr Fuhrmana to hit. Zobacz, w czym tkwi jej sekret i jak zrobić ją w domu

zdrowie.wprost.pl 5 godzin temu
Zdjęcie: Zupa antyrakowa Źródło: Freepik/KamranAydinov


Zupa antyrakowa. Czy coś takiego w ogóle istnieje? Doktor Joel Fuhrman udowadnia, iż tak. Amerykański lekarz stworzył danie o antynowotworowych adekwatnościach, które syci i dodaje energii. Do jego zrobienia potrzeba tylko kilku składników. Poznaj przepis na zupę antynowotworową dr Fuhrmana.


Doktor Joel Fuhrman to dyplomowany lekarz medycyny rodzinnej, a także ekspert w dziedzinie dietetyki. Specjalizuje się w dietoterapii. Jest autorem licznych książek z zakresu zdrowego odżywiania. Aktywnie działa w sieci i mediach społecznościowych, gdzie popularyzuje swoją wiedzę. Tworzy również przepisy na sycące i pożywne posiłki, które wspomagają organizm w walce z infekcjami i wieloma różnymi chorobami. Jeden z nich zdobył szczególnie uznanie i wielu zwolenników na całym świecie, również w środowisku dietetyków. Chodzi o recepturę na zupę antyrakową. Zobacz, jak zrobić to danie i na czym polega jego supermoc.


Gotowanie zupy antyrakowej – przydatne wskazówki


Fasolę warto namoczyć przed gotowaniem (minimum 8-9 godzin). Dzięki temu skrócisz czas gotowania warzywa. jeżeli używasz fasoli mung, możesz pominąć ten krok. Jest dość mała i gotuje się stosunkowo szybko. jeżeli nie masz jej pod ręką użyj innego rodzaju fasoli. Dobrze sprawdzi się też soczewica, groch lub czarny ryże. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać wszystkie te składniki w wybranych przez siebie proporcjach. Kapustę pak choi możesz z kolei zastąpić innymi kapustnymi warzywami, na przykład jarmużem czy kapustą pekińską. o ile chcesz, dodaj do zupy posiekane orzechy (na przykład nerkowca).


Jak zrobić zupę antynowotworową dr Fuhrmana?


Do zrobienia tej zupy nie potrzeba wielu produktów. Co ważne, przepis na zupę antyrakową można modyfikować zgodnie z potrzebami. Możesz śmiało wykorzystać inny rodzaj fasoli lub grzybów. Sekretnym składnikiem tego dania, które nadaje mu wyjątkowy smak jest sok z marchwi. Oczywiście ten świeżo wyciskany z warzyw, a nie kupowany w sklepie. Należy unikać sięgania po „gotowce” dostępne w sklepach i inne wysokoprzetworzone artykuły spożywcze.
Idź do oryginalnego materiału