Kierownikiem naukowym konferencji jest profesor Konrad Rejdak, prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. W pracach nad programem naukowym wzięli udział wybitni eksperci zajmujący się padaczką, mający na swoich kontach sporo publikacji, w których relacjonują najnowsze doniesienia i postęp, jaki dokonał się w diagnostyce i leczeniu padaczki w ostatnich latach.
Podczas sesji poświęconej zespołom kliniczno-encefalograficznym w padaczce uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać czterogłosu ekspertów i praktyków opisujących najczęstsze kliniczne zespoły padaczkowe w różnych grupach wiekowych: u dzieci, młodzieży, osób dorosłych i osób w wieku podeszłym.
W panelu poświęconym nowościom zostaną przedstawione postępy w patogenezie w aspekcie terapii, postępy w diagnostyce i monitorowaniu padaczki oraz najnowsze doniesienia z zakresu diagnostyki genetycznej zespołów padaczkowych.
Nie zabraknie również sesji interdyscyplinarnej poświęconej opiece nad chorymi na padaczkę, podczas której omówione zostaną zaburzenia współistniejące w kontekście wyzwań diagnostycznych, terapeutycznych i farmakoterapii.
Pełny program III Kongresu Sekcji Padaczki Polskiego Towarzystwa Neurologicznego dostępny w linku poniżej.
PROGRAM SZCZEGÓŁOWY |
Kongres odbędzie się w formule online.
ZAREJESTRUJ SIĘ JUZ DZIŚ |