Zdrowe słodycze dla dzieci? Poznaj tajemnicze składniki na etykietach

portalparentingowy.pl 1 rok temu
Zdjęcie: chłopiec je babeczkę


Na pierwszy rzut oka hasło

Zdrowe słodycze – czyli jakie?

Nasze maluszki już od przedszkola domagają się deserków i słodkich przekąsek. Ich naturalną chęć do poznawania świata smaków warto wykorzystać w celu edukacji w kwestii zdrowego jedzenia. Przyzwyczajając dzieci do sięgania po produkty słodkie, ale wartościowe, mamy pewność, iż będą rosły zdrowo.

Wśród zdrowych słodkości, które możemy kupić, ale też sami wykonać, znajdziemy m.in.:

Co jest ich sekretem? Ekspertka z internetowego ekobazaru Arkana Smaku tłumaczy: „Zawierają one naturalne kakao, owoce, miód, orzechy. Dzięki temu stanowią dodatkowo cenne źródło witamin i składników mineralnych. Warto też wybierać produkty ekologiczne. Zyskujemy w ten sposób pewność, iż powstały bez pestycydów i nie zawierają konserwantów”.

Słodycze bez cukru?

Obecnie na sklepowych półkach mamy do dyspozycji sprawdzone zamienniki cukru, które są nie tylko zdrowe, ale też potrafią być słodsze niż cukier. Należą do nich:

„Korzystając z tych słodkich składników, możemy we własnej kuchni przygotować wiele znanych deserów i przekąsek. Także wśród gotowych produktów znajdziemy coś dla siebie. To między innymi lody i sorbety, babeczki i inne wypieki, naturalnie słodkie kremy i pasty, lemoniady, lizaki i cukierki słodzone ksylitolem czy bakaliowe batoniki. Pamiętajmy jednak, iż brak cukru nie oznacza braku kalorii. Dodatek mąki, daktyle, orzechy czy miód… Różne składniki podbijają kaloryczność przekąsek, warto zwracać na to uwagę” – zaznacza Wiola Lis z ekocentrum Arkana Smaku.

Czy każde „E” w składzie jest szkodliwe?

Z pewnością możemy powiedzieć, iż pod tajemniczym E kryją się też składniki zdrowe! Bywają bowiem naturalne i stanowią korzystny dodatek do żywności.

Pierwsze co przyciąga wzrok, to kolory. Zupełnie nieszkodliwe są zatem barwniki:

Nie bójmy się również zagęszczaczy produktów:

Abyśmy mogli być spokojni, iż podajemy dziecku zdrową przekąskę, musimy przede wszystkim być pewni co do składu produktów, jakie zostały użyte do jej przygotowania. Czytajmy więc etykiety i wybierajmy sprawdzonych dostawców żywności. Dobre nawyki w żywieniu malucha gwałtownie udzielą się i nam!

Źródło: Materiał prasowy

Idź do oryginalnego materiału