Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023 – odważne wybory na trudne czasy

termedia.pl 2 lat temu
Zdjęcie: 123RF


Konferencja zorganizowana przez Wydawnictwo Termedia odbywa się 25 stycznia, tradycyjnie w Zamku Królewskim w Warszawie. O najważniejszych zadaniach w ochronie zdrowia na 2023 rok debatują, spierają się i formułują wnioski przedstawiciele najważniejszych urzędów, eksperci, liderzy opinii, przedstawiciele organizacji pacjenckich i praktycy.

W trakcie sesji inauguracyjnej wytyczony zostanie „odważny wybór na trudne czasy”. Już samo opracowanie szczepionek przeciwko COVID-19 pokazywało, w jak dobrym punkcie rozwoju jest medycyna i jakie ma możliwości. I rzeczywiście, lekarze często teraz mówią o „rewolucyjnych terapiach”. To daje nadzieję. Z drugiej strony pacjenci, jak całe społeczeństwa, mają poczucie niepewności – życiowej, ekonomicznej, a więc i zdrowotnej. Właśnie ten pacjent roku 2023 jest tak naprawdę najważniejszy. Kto w poprzednich latach uczestniczył w konferencji, ten wie, iż eksperci z rozmów systemowych ostatecznie przechodzą do historii konkretnych pacjentów.

W trakcie kolejnych sesji specjaliści przyjrzą się szczegółowo wybranym fragmentom systemu ochrony zdrowia i możliwościom medycyny. Pandemia pozostawiła nas z długiem zdrowotnym, któremu trzeba sprostać. Wojna w Ukrainie natomiast oznaczała potrzebę niesienia pomocy przybywającym do nas uchodźcom – to też było i jest wyzwanie. Postawiła również pytanie o bezpieczeństwo lekowe.

Przypomnijmy, iż konferencja Priorytety w Ochronie Zdrowia umożliwia wymianę doświadczeń, prezentację innowacyjnych rozwiązań w branży farmaceutycznej oraz nowych pomysłów na zarządzanie systemem ochrony zdrowia. Dorobek konferencji to raporty, ale – co najważniejsze – także decyzje podejmowane właśnie pod wpływem dyskusji w Zamku Królewskim.

Wydawnictwo Termedia stwarza możliwość spotkania i rozmowy ekspertów, którzy w ramach Priorytetów w Ochronie Zdrowia mają okazję konfrontacji, argumentacji i spisania tego, co ich łączy.

Poznamy też statystyki i raporty – dotąd niepublikowane.

Tyglem problemów jest na pewno onkologia. Z jednej strony mamy pytanie o dostępność najnowszych terapii, z drugiej – bardzo wiele zachorowań i problemy z szybką diagnostyką. Pandemia wzmocniła także pytania o kalendarz szczepień, terapie kardiologiczne i neurologiczne, bo long covid pozostawił ślady.

Debata odbywa się w formie stacjonarnej już po raz dwunasty. Sesja inauguracyjna i 18 sesji problemowych odbędą się w trzech salach: Wielkiej, Koncertowej i Kinowej. Wszystkie debaty, wykłady i prezentacje zostaną zarejestrowane.

Relacja online na żywo będzie dostępna na stronie internetowej wydarzenia.

W imieniu Rady Naukowej konferencji, redakcji „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” oraz Wydawnictwa Termedia zapraszamy do merytorycznej dyskusji nad organizacją systemu ochrony zdrowia w Polsce i priorytetami na rok 2023.

PROGRAM KONFERENCJI
Idź do oryginalnego materiału