Maderoterapia – przeciwwskazania i wskazania do terapii

acusmed.pl 23 godzin temu

Fizjoterapia estetyczna to jedna z młodszych dziedzin fizjoterapii, która mimo swego wieku, zdobywa coraz większą popularność. Opiera się ona o wykonywanie bezpiecznych, pozbawionych ryzyka zabiegów zachowawczych, służących poprawie urody i samopoczucia. Celem, który najczęściej chcą osiągnąć osoby korzystające z takich usług, jest zmniejszenie zmarszczek, cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Maderoterapia, czyli kolumbijska metoda antycellulitowa świetnie wpisuje się w tę kategorię!

Maderoterapia – kiedy warto z niej skorzystać?

Zabiegi maderoterapii są skierowane są do osób, które w sposób nieinwazyjny chciałyby wpłynąć na wygląd swojego ciała. Z wiekiem poziom nawodnienia naszego organizmu spada, co wpływa niekorzystnie na wygląd naszej skóry. Zmarszczki, zmniejszenie jędrności oraz zmiana jej koloru są nieodzowne w procesie starzenia. Te – niekorzystne w oczach wielu zmiany – pojawiają się również u młodszych osób, które np. zrzuciły dużą ilość kilogramów w związku z odchudzaniem, a skóra nie wróciła do swojego pierwotnego wyglądu.

Dodatkowo ze względu na bezbolesność zabiegów oraz płynące z nich korzyści w postaci relaksu – maderoterapia jest świetnym zabiegiem dla osób żyjących na co dzień w dużym stresie. Atmosfera stworzona w domu lub profesjonalnym gabinecie podczas sesji pozwala na skuteczne wyciszenie.

Kiedy unikać maderoterapii? Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg leczniczy oraz relaksacyjny, maderoterapia jest niewskazana w określonych przypadkach. Ze względu na duże bezpieczeństwo tego zabiegu, do przeciwwskazań możemy zaliczyć klasyczne przypadki zmian skórnych i stanów chorobowych, gdzie chcemy uniknąć zakażenia lub nasilenia reakcji obronnej organizmu. Są to między innymi:

  • stany chorobowe z wysoką temperaturą,
  • nowotwory,
  • ostre i podostre stany zapalne,
  • zmiany chorobowe skóry,
  • przerwanie ciągłości skóry,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • niewyrównane wady serca,
  • problemy z krzepliwością krwi.

Dlatego przed zdecydowaniem się na tego typu zabiegi, warto skonsultować swoje niepewności z lekarzem!

Drewniane masażery – jak działają i dlaczego warto ich używać?

Dzięki szerokiej ofercie naszego sklepu Acusmed.pl, na zabieg maderoterapii nie musisz już wybierać się do gabinetu, ponieważ możesz go wykonać samodzielnie w domowym zaciszu! Przyrządy do tego zabiegu wykonane są z wysokiej jakości drewna i występują w postaci różnego rodzaju drewnianych masażerów z wypustkami czy wygodną rączką. Różne wielkości pozwalają na masaż konkretnych partii ciała – od przedramienia po duże partie mięśniowe nóg i pośladków.

Masując swoje ciało działasz antycelulitowo oraz poprawiasz mikro cyrkulację, co przekłada się na poprawę elastyczności skóry. Nasze produkty są bezpieczne w użyciu, a szeroki wybór kształtów i wielkości pozwolą dopasować zakup do swoich potrzeb.

Drewniany wałek do masażu – który wybrać?

Drewniane masażery możemy podzielić na 2 główne kategorie: masażery manualne oraz do użytku bez udziału rąk. Te pierwsze sprawdzą się lepiej w przypadku, gdy chcemy wpłynąć na tkanki w zasięgu naszych ramion. Z ich pomocą świetnie wyrolujesz mięśnie kończyn górnych, dolnych, a także szyję. Wałki bez dodatkowej rączki sprawdzą się lepiej w rolowaniu większych partii, takich jak plecy, pośladki, a choćby podeszwy stóp! W tym wypadku, siłę masażu dostosowujemy przez regulowanie nacisku naszego ciała na masażer.

Mniejsze masażery z rączką od marki Akito to dobry początek w wyposażeniu domowego studia relaksu. Pozwalają na łatwe dostosowanie siły nacisku oraz dotarcie do trudno dostępnych zakamarków naszego ciała. Większe drewniane rollery pozwolą z kolei na masaż bardziej rozległych partii, które wymagają użycia siły, którą trudno wygenerować masażerem ręcznym.

Maderoterapia – odkryj, czy to dla Ciebie!

Poza wspomnianymi aspektami natury estetycznej, maderoterapia ma jeszcze jedno bardzo ważne zastosowanie. Dzięki pobudzeniu wspomnianej wcześniej mikro cyrkulacji, jest skuteczną metodą walki z uczuciem ciężkich nóg – związanych z wysiłkiem fizycznym lub pracą stojącą. Równie dobrze sprawdzi się przy obrzękach kończyn dolnych.

Idź do oryginalnego materiału