Hula Hop z obciążeniem – rewolucja w domowym fitness

acusmed.pl 1 tydzień temu

Gdy wielkimi krokami zbliżają się wakacje, wielu z nas zaczyna trochę bardziej intensywnie myśleć o poprawie kondycji fizycznej. Utrata paru zbędnych kilogramów czy wprowadzenie zdrowego stylu życia stają się priorytetem. jeżeli chcecie postawić na ćwiczenia w domu, warto zaopatrzyć się w akcesoria, które zintensyfikują i urozmaicą wasz trening. Należy znaleźć taką formę aktywności fizycznej, która nie tylko przynosi pożądane efekty, ale również sprawi Wam przyjemność. Przykładem produktu, który łączy obie funkcje jest Hula Hop z obciążeniem. Warto zauważyć, iż zdobywa coraz większą popularność w świecie domowego fitnessu i sprawia, iż trening jest zarówno skuteczny, jak i zabawny.

Hula Hop z obciążeniem – efekty

Niegdyś Hula Hop kojarzono tylko ze znaną i lubianą zabawą z dzieciństwa. Dziś już wiemy, iż jest to również wspaniały przyrząd do treningu. Szczególnie, jeżeli dodamy do niego obciążenie w postaci wypustek lub innych ciężarków. W rezultacie otrzymamy prosty i skuteczny sposób na zwiększenie intensywności ćwiczeń, co bezpośrednio przekłada się na lepsze efekty w krótszym czasie. Oczywiście, ważna jest długość treningów, regularność wykonywanych ćwiczeń oraz ich technika. Zakłada się, iż pojedynczy trening Hula Hop z obciążeniem powinien trwać nie krócej niż 30 minut – dopiero po tym czasie zaczynamy spalać tkankę tłuszczową. Pierwsze efekty regularnych ćwiczeń powinniśmy zobaczyć już po około 2 tygodniach.

Po pierwsze, wzmocnienie mięśni posturalnych (tzw. core) oraz dolnych partii ciała. Taki trening doskonale angażuje nie tylko mięśnie głębokie tułowia, ale także mięśnie nóg, bioder i pośladków. Wpływa na poprawę postawy ciała i mobilność stawów.

Po drugie, poprawa koordynacji ruchowej i równowagi. Ćwiczenia z Hula Hop wymagają od nas wprawienia ciała w skoordynowany kolisty ruch i pilnowania, by nie stracić balansu.

Ponadto, poprawa ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu. Trening z Hula Hop zalicza się do ćwiczeń aerobowych. W związku z tym wpływa na poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu).

Na koniec, spalanie kalorii i redukcja tkanki tłuszczowej, co przekłada się bezpośrednio na poprawę sylwetki i utratę wagi.

Hula Hop powinno być dopasowane do talii – nie może być ani zbyt ciasno, ani zbyt luźno!

Jak kręcić Hula Hop?

Początki treningu Hula Hop z obciążeniem mogą stanowić wyzwanie – szczególnie, jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z tą formą aktywności ruchowej. Nie zrażaj się jednak, tylko zapoznaj z kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci zostać ekspertem w kręceniu Hula Hop.

  • Dopasuj odpowiednią obręcz – musisz mieć pewność, iż Hula Hop, które wybrałeś jest odpowiedniego rozmiaru i wagi. Zbyt lekkie nie przyniesie pożądanych efektów, natomiast za ciężkie może być trudne do utrzymania i wykonywania ćwiczeń.
  • Pamiętaj! Nie od razu Rzym zbudowano – zacznij od małych kroków! Na początku opanuj podstawową technikę kręcenia Hula Hop. Stań prosto, lekko ugnij kolana i spróbuj ruszać biodrami wykonując okrężne ruchy.
  • Utrzymuj tempo oraz rytm – to bardzo ważne w kręceniu Hula Hop. Staraj się nie robić gwałtownych ruchów, które mogą spowodować utratę kontroli nad obręczą.
  • Najważniejsze – nie poddawaj się i ćwicz regularnie, to klucz do Twojego sukcesu. Postaraj się wykonywać trening kilka razy w tygodniu, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Hula Hop z obciążeniem – przeciwwskazania

Pomimo, iż trening Hula Hop z obciążeniem może przynieść wiele korzyści, należy pamiętać również o przeciwwskazaniach do takich ćwiczeń. Należy tutaj wymienić:

  • dysfunkcje dna miednicy,
  • rozejście mięśnia prostego brzucha,
  • nietrzymanie moczu,
  • dyskopatię,
  • przepuklinę,
  • refluks i problemy żołądkowe.

Pamiętaj, jeżeli nie jesteś pewien, czy taki typ aktywności ruchowej jest dla Ciebie, najlepiej skonsultuj możliwość treningu z lekarzem.

Hula Hop a odchudzanie

Trening Hula Hop z obciążeniem może w realny sposób wpłynąć na utratę wagi, jednak nie traktujmy go jak magicznej tabletki na odchudzanie. Efekty ćwiczeń, które uzyskamy zależeć będą bowiem od wielu czynników. Dlatego jeżeli zależy Ci na optymalnych rezultatach, warto połączyć trening aerobowy (np. Hula Hop) ze zrównoważoną, zdrową dietą i treningiem siłowym. Niemniej jednak uważa się, iż już 30 minut kręcenia Hula Hop spala około 200 kalorii, a regularny trening Hula Hop z obciążeniem pomaga spalić tkankę tłuszczową i zmniejszyć obwód w talii aż o 3,4 cm po 6 tygodniach. jeżeli więc marzysz o smukłej sylwetce, a ćwiczenia z użyciem Hula Hop sprawiają Ci przyjemność, zacznij trening i ciesz się zdrowszym życiem już dziś!

Idź do oryginalnego materiału