W codziennym zabieganiu trudno znaleźć chwilę na relaks. Jest to problematyczne, zwłaszcza gdy mamy nieregularny czas pracy lub wielu domowników na kwadracie. Czasami jedyną ucieczką od zgiełku i rutynowych zobowiązań okazują się gabinety SPA, czyli lokale stworzone z myślą o odprężeniu odwiedzających je klientów. jeżeli poszukujemy oryginalnych sposobów na odpoczynek, powinniśmy je znaleźć właśnie tam. Poniżej przedstawiona została lista propozycji na nietypowy relaks.
Floating
Chociaż nazwa „floating” może brzmieć obco, na pewno wiele osób skojarzy ten zabieg po jego krótkim opisie. Polega on na zamknięciu gościa salonu w specjalnej kapsule wypełnionej słoną wodą. Dzięki dużemu stężeniu soli ciało z lekkością unosi się na powierzchni. Klient bezpiecznie dryfuje, a na jego organizm działają dobroczynne składniki. Najważniejszym elementem takiej sesji jest jednak co innego. Chodzi nam w końcu o relaks, a ten może zostać osiągnięty dzięki całkowitemu odcięciu zmysłów.
Uczestnik odbywa seans w całkowitej ciszy i ciemności. Dzięki poczuciu braku grawitacji i zneutralizowaniu jakichkolwiek zapachów może rozkoszować się on ciszą i spokojem, których nic nie zakłóci. Temperatura wody oscylować będzie na poziomie 35 stopni Celsjusza, co pozwoli utrzymać ciepłotę ciała na tym samym poziomie.
Kuracja ta nada się dla osób przemęczonych, które nie mają swojej własnej przestrzeni. Po wszystkim odzyskają one wewnętrzny spokój oraz witalność.
Tlenoterapia
Alternatywą dla wspomnianego wcześniej floatingu jest tlenoterapia. Zabieg ten stanowi bezpieczną metodę regeneracji. Podczas niego poprawiona zostanie kondycja każdej komórki, a to przełoży się na wzmożoną wydolność narządów.
Seans w komorze hiperbarycznej to dobra opcja dla osób z problemami zdrowotnymi. Dzięki pojedynczej wizycie w salonie zdołają się one lepiej poczuć, zarówno na ciele, jak i na umyśle. Udział w kuracji zaleca się także aktywnym sportowcom i ludziom, którzy mają na co dzień sporo ruchu. W ten sposób uda im się w bezinwazyjny sposób rozluźnić mięśnie i przywrócić skórze młodzieńczy wygląd.
Komora, w której przyjdzie spędzić czas gościowi gabinetu, przeznaczona jest do indywidualnych sesji. Pobyt w niej będzie więc czasem na wyciszenie się, uporządkowanie własnych myśli, a także ukojenie zmysłów. Podczas odpoczynku użytkownik będzie oddychał czystym tlenem przy zmienionym ciśnieniu.
Komora normobaryczna
Seans w komorze normobarycznej również pozwala ciału się odprężyć, a przy tym prozdrowotnie wpłynąć na organizm. Od tlenoterapii różni się stężeniem gazów w atmosferze. W tym wypadku uczestnik kuracji znajdzie się w pomieszczeniu o podwyższonym ciśnieniu (1500 hPa), z powietrzem składającym się w 40% z tlenu. Wartości te wpłyną pozytywnie na jego zdrowie i kondycję psychofizyczną.
Następstwem udziału w terapii będzie pobudzenie licznych procesów zachodzących w organizmie. Uszkodzone tkanki szybciej się zregenerują, a komórki nerwowe zostaną odpowiednio dotlenione. Dodatkową zaletą jest poprawa odporności i krążenia krwi.
Do komory normobarycznej zmieści się zwykle więcej niż jedna osoba, dlatego na sesję można udać się w większej grupie, na przykład ze znajomymi lub drugą połówką.
Floating, tlenoterapia czy komora normobaryczna – co wybrać?
Podsumowując, każdy ze wskazanych powyżej zabiegów przyniesie relaks i ukojenie osobom potrzebującym natychmiastowego odprężenia.
Ci, którzy wolą udać się na kurację w samotności, żeby dać sobie szansę na wyciszenie, powinny zdecydować się na floating bądź tlenoterapię. Pierwszą z nich docenią ludzie przebodźcowani i zmęczeni, druga z kolei przypadnie do gustu miłośnikom sportu, którzy pragną uniknąć kontuzji.
Komora normobaryczna jest natomiast najbardziej uniwersalną opcją, która nada się dla młodszych i starszych, a przy tym pozwoli spędzić czas w towarzystwie innych osób. Tę opcję warto wybrać, gdy zależy nam na relaksie w większym gronie.
„Artykuł sponsorowany”