Co roku w trzeci wtorek marca obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Tego dnia szczególnie doceniana jest praca osób oddających nie tylko swój czas, ale często i serce, by pomóc tym, którzy z różnych powodów znajdują się trudnych okolicznościach życiowych.
Praca socjalna jest niełatwa, wymagająca i nierzadko obciążająca psychicznie. Bywa też niewdzięczna. Nie każdemu udaje się pomóc, nie zawsze wystarcza czasu i środków, by być wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Ale każda osoba, każda rodzina, której pomóc się uda, to wielki sukces i satysfakcja. Bo praca socjalna to więcej niż zawód, to niezwykle ważna i potrzebna społecznie misja. To praca, która realnie zmienia życie konkretnych ludzi, ich dzieci – całych rodzin i ich wspólnej przyszłości.
Każdego roku w trzeci wtorek marca przypada Światowy Dzień Pracy Socjalnej, którego inicjatorem jest Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest wzmocnienie solidarności międzypokoleniowej na rzecz trwałego dobrobytu. Jak wskazuje Federacja, hasło to ma podkreślać znaczenie troski i szacunku między pokoleniami w celu budowania silnych społeczeństw i dzielenia się mądrością na rzecz lepszej przyszłości.