Zakaz mediów społecznościowych dla dzieci – inne kraje prawdopodobnie pójdą ich śladem

cyberfeed.pl 2 tygodni temu


Uwaga: ten raport zawiera łącza do raportów na temat samobójstw nastolatków

Australia podążyła za Francją nałożenie zakazu korzystania z mediów społecznościowych dla dziecii oczekuje się, iż inne kraje pójdą ich śladem. Rząd francuski nalega w tej chwili na wprowadzenie zakazu w całej UE.

Platformy mediów społecznościowych oczywiście wycofują się, gdy stoją w obliczu utraty grupy demograficznej uważanej za kluczową dla ich przyszłości, i pojawiają się pytania o to, w jaki sposób zakaz będzie egzekwowany…

Australijski parlament zatwierdził wczoraj plany zakazu korzystania z aplikacji społecznościowych przez dzieci poniżej 16 roku życia ze względu na szkody wyrządzane zdrowiu psychicznemu młodych nastolatków.

Liczne badania wykazały powiązania między rozwojem mediów społecznościowych a znacznym pogorszeniem się zdrowia psychicznego nastolatków, przy czym wydaje się, iż panuje coraz większa zgoda co do tego, iż istnieje związek przyczynowy pomiędzy nimi.

W mediach społecznościowych odnotowano wiele samobójstw nastolatków:

Australijskie prawo zostało wprowadzone przez minister komunikacji Michelle Rowland.

„Dla zbyt wielu młodych Australijczyków media społecznościowe mogą być szkodliwe” – stwierdził Rowland. „Prawie dwie trzecie Australijczyków w wieku od 14 do 17 lat oglądało w Internecie niezwykle szkodliwe treści, w tym dotyczące nadużywania narkotyków, samobójstw lub samookaleczeń, a także materiały zawierające przemoc. Jedna czwarta zetknęła się z treściami promującymi niebezpieczne nawyki żywieniowe”.

Inne kraje prawdopodobnie pójdą w ich ślady

Bloomberga zauważa, iż ​​Francja ma nieco słabsze prawo, które zakazuje wstępu osobom poniżej 15. roku życia, ale informuje, iż kraj ten nalega w tej chwili na wprowadzenie zakazu w całej UE.

W tym tygodniu Politico poinformowało, iż Francja ponownie podjęła wysiłki, aby uniemożliwić osobom poniżej 15. roku życia korzystanie z mediów społecznościowych. Francuska minister edukacji Anne Genetet, z wykształcenia lekarz, powiedziała Politico na spotkaniu ministrów edukacji i młodzieży Unii Europejskiej, iż UE powinna pójść za przykładem Australii.

Rząd brytyjski również oświadczył, iż rozważa wprowadzenie zakazu i skontaktował się z Australią, aby dowiedzieć się więcej o jego działaniu.

Jak można się spodziewać, platformy mediów społecznościowych sprzeciwiają się temu zakazowi.

Meta stwierdziła, iż ​​jest „zaniepokojona procesem, w wyniku którego pośpieszono z przyjęciem przepisów, nie uwzględniając należycie dowodów” […]

TikTok, należący do chińskiego ByteDance, stwierdził, iż ustawodawstwo zostało „pośpieszone”, „niewykonalne” oraz pełne „pytań bez odpowiedzi i nierozwiązanych wątpliwości”.

Właściciel Snapchata, Snap Inc., powiedział, iż poprzednie międzynarodowe próby szerokiej i obowiązkowej weryfikacji wieku nie powiodły się.

X, znany jako Twitter, zanim został kupiony przez Muska, stwierdził, iż ma „poważne wątpliwości co do zgodności ustawy z prawem”.

Praktyczność niejasna

Obecnie nie jest jasne, jaki mechanizm zostanie zastosowany do weryfikacji wieku. Rząd już zapowiedział, iż wykluczy używanie oficjalnych dokumentów, takich jak paszporty, ze względu na obawy dotyczące prywatności.

Szczególnym wyzwaniem jest to, iż nastolatki należą do grupy demograficznej najbardziej obeznanej z technologią i są lepiej przygotowane do znalezienia obejścia zakazu niż wiele innych osób. Ani dzieci, ani rodzice nie złamaliby prawa, uzyskując dostęp do platform mediów społecznościowych: prawo nakłada odpowiedzialność na platformy mediów społecznościowych, które zostałyby ukarane grzywną za umożliwienie dostępu do dzieci.

Zdjęcie: Darmowe zapasy/Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału