Imbir to intensywnie pikantny i aromatyczny korzeń rośliny, która od wieków cieszy się popularnością nie tylko jako przyprawa, ale także jako składnik tradycyjnej medycyny ludowej. w tej chwili jest wykorzystywany w kuchniach na całym świecie, zarówno w potrawach, jak i napojach.
REKLAMA
Zobacz wideo Czy istnieje dieta cud? "Każdy choć raz w życiu powinien liczyć kalorie" [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]
Czy po imbirze się chudnie? Sprawdzony sposób nie tylko na trawienie i obrzęki
O licznych korzyściach ze spożywania imbiru pisze na stronie dietetycy.org.pl licencjonowany dietetyk Mateusz Grabda. Ekspert zaznacza, iż przyprawa kryje w sobie wiele adekwatności zdrowotnych. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwutleniająco, wspierając organizm w walce z infekcjami oraz chorobami zapalnymi. Zawarte w nim substancje, takie jak gingerol i shogaol, mają także działanie antynowotworowe, poprawiając aktywność enzymów hamujących rozwój nowotworów.
Imbir istock/@Liudmila Chernetska
Imbir łagodzi dolegliwości żołądkowe, w tym nudności i wymioty, a także wspomaga układ trawienny, zmniejszając m.in. ryzyko wrzodów. Dodatkowo może wpływać na poprawę gospodarki lipidowej i wspierać odchudzanie, redukując masę ciała i poprawiając proporcje ciała.
Czy wodę z imbirem można pić codziennie? Przepis od ekspertki
Woda imbirowa będzie więc świetną alternatywą dla popularnej wody z cytryną. Możemy z powodzeniem zacząć od szklanki tego napoju każdy dzień. Swoim przepisem na jej przygotowanie podzieliła się na Facebooku dietetyk, znana w sieci jako Joanna Trenerka Zdrowej Diety.
Woda imbirowa ma adekwatności lecznicze i wspomaga odchudzanie. Pomaga oczyścić organizm z toksyn i jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie dietetycznego i zdrowotnego detoksu.
Pokrój świeży korzeń imbiru na kilka cienkich plasterków (minimum 15 g, czyli około 3 plasterki).
Wrzucić pokrojony imbir do garnka.
Gotuj wodę z imbirem przez 15 minut.
jeżeli chcesz poprawić smak, dodaj łyżeczkę miodu i sok z cytryny.
Przechowuj napój w lodówce, ponieważ jest naturalny i nie zawiera konserwantów.