W Narodowym Funduszu Zdrowia trwa tydzień dla zdrowia kobiet

termedia.pl 1 rok temu
Zdjęcie: 123RF


Pomiary w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi czy pomysły na zdrowe i smaczne dania z portalem Diety NFZ – to spotkania, które organizuje w tym tygodniu Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach tygodnia dla zdrowia kobiet.

Od 6 do 10 marca w oddziałach wojewódzkich NFZ doradcy i konsultanci infolinii funduszu będą zachęcać do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych i cytologicznych.

Jak wyjaśnia Małgorzata Dziedziak, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, 8 marca to wyjątkowa data, dlatego w tym szczególnym dniu każda kobieta powinna poczuć się wyjątkowa, znaleźć chwilę dla siebie i zadbać o swoje zdrowie.

– W Dzień Kobiet szczególnie warto przypominać, jak ważna dla nas – kobiet – jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu pań na pewno nie zabraknie, ponieważ Dzień Kobiet w NFZ trwa przez cały tydzień. Tym samym namawiamy do profilaktyki nie tylko od święta – zaznacza.

Profilaktyczna oferta płatnika dla pań
W ramach akcji każda z kobiet m.in.:
– skorzysta z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, np. składu masy ciała i ciśnienia tętniczego krwi,
– otrzyma plan żywieniowy z portalu Diety NFZ,
– dowie się szczegółów o programach profilaktycznych dla kobiet,
– nauczy się samobadania piersi,
– zrobi pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia.

Specjalny dyżur konsultantów infolinii NFZ
Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, NFZ uruchomił także specjalny dyżur konsultantów na infolinii funduszu. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer – 800 190 590 – aby uzyskać komplet praktycznych informacji o badaniach profilaktycznych dla kobiet.

Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badania można wykonać.

Bezpłatna mammografia na NFZ
Panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego badania na NFZ.

W każdym województwie czekają mammobusy. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i harmonogram postoju mammobusów oraz przyjść na badanie. Harmonogram jest dostępny m.in. na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/mammobusy/.

.
Idź do oryginalnego materiału