W Poznaniu odbyła się 16. edycja konferencji Top Pulmonological Trends będąca podsumowaniem najważniejszych wątków, jakie pojawiły się w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Przedstawiono najnowsze światowe i polskie zalecenia oraz rekomendacje, przegląd doniesień z międzynarodowych kongresów ATS, ERS, ESTS i EAACI, a także przewidywane nowości terapeutyczne.
Wiedzę na temat chorób dermatologicznych, w tym atopowego zapalenia skóry, łuszczycy czy nowotworów skórnych, uzyskali uczestnicy 11. konferencji Kontrowersje w Dermatologii odbywającej się we Wrocławiu. Oprócz merytorycznych wykładów nie zabrakło czasu w liczne debaty i dyskusje. Uczestnicy mogli również wziąć udział w dwóch kursach – dermoskopii oraz dermatochirurgii – prowadzonych przez wybitnych specjalistów dermatologii.
W Warszawie realizowaliśmy jednocześnie trzy konferencje. Pierwsza z nich – Ophthalmology in Practice – dotyczyła zagadnień związanych z diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób oczu. Były cztery kursy i siedem sesji wykładowych.
Kolejne wydarzenie to Grudniowe Spotkania z Infekcjami. Poświęcono je tematyce antybiotykoterapii, szczepień ochronnych, jak również wytycznych dotyczących postępowania w zakażeniach układu oddechowego i radzenia sobie z dominującymi w okresie infekcjami górnych dróg oddechowych.
„Interdyscyplinarnie wokół choroby otyłościowej” to idea przewodnia tegorocznego II Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. W gronie prelegentów pojawili się wybitni naukowcy i praktycy, reprezentujący liczne dyscypliny medyczne obejmujące swoim zasięgiem szerokie spektrum leczenia choroby otyłościowej, jej powikłań, a także chorób towarzyszących. Wydarzenie odbyło się formie hybrydowej – stacjonarnie w Warszawie oraz online. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali miesięczny dostęp do materiałów z konferencji w formie VOD.
W Krakowie natomiast, po raz dziewiąty, odbyła się ogólnopolska konferencja Pułapki w Neurologii. Podczas dwudniowego wydarzenia eksperci przedstawili najistotniejsze zagadnienia związane z diagnozą oraz leczeniem chorób neurologicznych w kontekście pułapek diagnostycznych i terapeutycznych. Wśród tematów znalazły się między innymi pułapki leczenia bólu głowy, objawy parkinsonowskie czy choroby demielinizacyjne. A już dziś zapraszamy na dziesiątą, jubileuszową edycję tej konferencji, która również odbędzie się w Krakowie – 6 i 7 grudnia 2024 r. Kierownictwo naukowe nad wydarzeniem sprawuje prof. dr hab. n. med. Maria Barcikowska.
X PUŁAPKI W NEUROLOGII – REJESTRACJA |
Jesteśmy dumni, iż wspólnie z kierownictwem naukowym, prelegentami i partnerami mieliśmy możliwość stworzyć przestrzeń do prezentowania nowych trendów w medycynie, jak również wymiany wiedzy i doświadczeń wśród lekarzy specjalistów, menedżerów placówek medycznych i pracowników służby zdrowia. Serdecznie dziękujemy także wszystkim uczestnikom.
Prezentujemy zdjęcia z konferencji.