"Tutaj się fajnie żyje". Lublin podsumował politykę rodzinną [ZDJĘCIA]

2 miesięcy temu

Dekadę działań w zakresie polityki rodzinnej podsumowali w czwartek (23.03) urzędnicy z Lublina. Stolica regionu – jako jedno z siedmiu miast w Polsce – zdobyła Certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinom przyznawany przez Ogólnopolski Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" oraz Europejską Konfederację Dużych Rodzin.

– Nasza polityka rodzinna to działania dla wszystkich – od najmłodszych do najstarszych mieszkańców – mówi zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych Monika Lipińska. – Budujemy profilaktykę zdrowotną nakierowaną na rodziny i dzieci. Lublin jest jednym z niewielu miast – pod warunkiem że nie jedynym – finansującym stomatologię w szkołach. To także zabezpieczenie opieki najmłodszych, czyli rozbudowa żłobków publicznych, ale też dofinansowanie żłobków prywatnych, przez co ta oferta jest ciekawsza. Do tego dochodzi też wsparcie aktywności najstarszych członków rodzin. To wszystko buduje przyjazność, otwartość i wyjątkowy klimat naszego miasta. Tutaj się po prostu fajnie, dobrze żyje.

Uroczystość podsumowująca dekadę działań w zakresie polityki rodzinnej Lublina odbyła się w Teatrze Starym w Lublinie. Podczas gali uhonorowane medalami zostały osoby oraz instytucje zaangażowane we wspieranie działań na rzecz rodzin.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Medalem Zasłużony dla Miasta Lublin uhonorowano:

– Joannę Krupską – psycholog, psychoterapeutę, pedagoga, mamę siedmiorga dzieci. Od lat zaangażowana w propagowanie idei rodzin wielodzietnych i ich wspieranie. Współzałożycielka Ogólnopolskiego Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", przez 13 lat była prezesem tej organizacji. w tej chwili jest przewodniczącą Rady Krajowej Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".

– Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" to ogólnopolskie stowarzyszenie, które od 2007 roku aktywnie i skutecznie wpływa na kształt polskiej polityki rodzinnej.

– Bożenę Pietras – pedagog, logopedę i działaczkę społeczną, mamę szóstki dzieci i babcia sześciu wnucząt. Jest inicjatorką powstania koła Związku Dużych Rodzin w Lublinie. w tej chwili jest koordynatorką działalności Społecznej Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" oraz negocjatorką w zakresie obsługi Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Medal Prezydenta Miasta Lublin otrzymała Judyta Kruk – mediatorka, politolog, doświadczona w pracy z rodzinami oraz w obszarze polityki społecznej, głównie w organizacjach pozarządowych, mama szóstki dzieci. Założycielka i ekspertka telefonu zaufania "Linia 3 Plus", współautorka inicjatywy "Tu Mamy!". Koordynatorka projektu Certyfikacja Strategii Polityki Prorodzinnej Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".

EwKa / opr. ToMa

Fot. Krzysztof Radzki

Idź do oryginalnego materiału