Szkoła Mistrzów Tyreologii Interdyscyplinarnie – odpowiedzi na ważne pytania

termedia.pl 3 godzin temu
Jak prowadzić ocenę ultrasonograficzną tarczycy u pacjentów z otyłością? Jakie są zalety i wady długotrwałego leczenia tyreostatykiem choroby Gravesa i Basedowa? Co należy wziąć pod uwagę, planując leczenie orbitopatii tarczycowej? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedzą eksperci podczas Szkoły Mistrzów Tyreologii Interdyscyplinarnie.

Tegoroczna edycja Szkoły Mistrzów Tyreologii Interdyscyplinarnie odbędzie się 29 i 30 sierpnia w Gdańsku. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała.

Konferencja rozpocznie się od kwestii powiązań między tarczycą a otyłością. Omówione zostaną m.in. tematy oceny ultrasonograficznej tarczycy u pacjentów z otyłością, a także wtórnych zaburzeń funkcji tarczycy.

W czasie kolejnej sesji eksperci omówią rolę tarczycy w zaburzeniach prokreacji, zalety i wady długotrwałego leczenia tyreostatykiem choroby Gravesa i Basedowa, a także zalecenia w terapii nadczynności tarczycy.

Aspekty praktyczne osi jelito-tarczyca, guzy neuroendokrynne i leczenie orbitopatii tarczycowej to kwestie, od których rozpocznie się dzień drugi konferencji. W trakcie sesji czwartej specjaliści powiedzą o nowoczesnych terapiach celowanych w zaawansowanym raku tarczycy, pułapkach w leczeniu chorych na zróżnicowanego raka tarczycy oraz o przywracaniu jodochwytności w niejodochwytnym zróżnicowanym raku tarczycy.

Tego dnia mowa będzie jeszcze o współpracy endokrynologa z anestezjologiem, ostrych zapaleniach tarczycy, przetokach zachyłka gruszkowatego i nawracających, ropnych zapaleniach tarczycy.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem i do rejestracji.

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY


REJESTRACJA
Idź do oryginalnego materiału