Sunkissed – popularny trend w makijażu

krokdozdrowia.com 1 rok temu
Zdjęcie: Sunkissed - modna technika makijażu


Wyglądać tropikalnie bez chodzenia na plażę lub do solarium? Ten efekt jest możliwy dzięki technice makijażu sunkissed. Tłumaczona jako „pocałunek słońca”, nazwa odnosi się do aplikacji kosmetyków imitujących naturalną opaleniznę.

Metoda ta zyskała popularność w sieciach społecznościowych, ponieważ jej wdrożenie jest bardzo proste i pozwala podkreślić naturalne piękno poprzez grę odcieniami. Celem jest stworzenie efektu opalenizny bez narażania się na ryzyko promieniowania UV.

Sunkissed look obejmuje produkty takie jak bronzer i róż, a także lekkie podkłady, rozświetlacze i miedziane odcienie. Jak stworzyć ten efekt? Podpowiemy.

Efekt sunkissed: czym jest ta technika makijażu?

W świecie piękna bycie „sunkissed” oznacza sprawienie dzięki makijażu, by skóra wyglądała na lekko „dotkniętą słońcem”. Aby osiągnąć ten efekt, skórę należy przyciemniać, rozświetlać, a choćby tworzyć na niej maleńkie plamki imitujące opaleniznę.

W rzeczywistości jest to jedna z głównych zalet tej techniki, ponieważ choć naturalna opalenizna pomaga uatrakcyjnić wygląd, ryzykujemy szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego. Jak podaje magazyn More Dermatology: „Opalanie to droga do starzenia się i raka skóry”. Dlatego najlepiej go unikać.

Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele kosmetyków i technik makijażu, które pozwalają nadać skórze letni koloryt bez konieczności narażania jej na promieniowanie UV. Powiemy Ci więcej o efekcie sunkissed.

Myślimy, iż spodoba ci się również ten artykuł: 7 najczęstszych błędów podczas demakijażu i jak robić to poprawnie

Kompletny przewodnik po nakładaniu makijażu sunkissed

Jednym z głównych zaleceń przy nakładaniu tego makijażu jest używanie odpowiednich pędzli do blendowania produktów i uzyskania lepszego krycia. jeżeli użyjesz palców lub niewłaściwych pędzli, wykończenie nie będzie idealne i zmarnujesz makijaż. Jak to zrobić?

1. Przygotuj skórę

Wynik każdej techniki makijażu jest optymalny, o ile skóra jest wolna od zanieczyszczeń. Aby utrzymać czystą cerę, co najmniej raz na 15 dni wykonaj głęboką pielęgnację skóry, obejmującą środki złuszczające oraz nawilżające. Do codziennego użytku wystarczą płyny micelarne lub neutralne mydła.

Zanim przejdziesz do nakładania makijażu, zastosuj filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania, choćby jeżeli przygotowujesz się na wieczorne wyjście. Możesz choćby wybrać kosmetyki, które nie tylko upiększają, odżywiają i pielęgnują skórę twarzy, ale także zawierają w sobie filtr przeciwsłoneczny. Dobrym rozwiązaniem są pudry mineralne z filtrem SPF, które nie wpływają negatywnie na makijaż.

2. Aplikacja podkładu

Zamiast ciężkich podkładów znacznie lepszą opcją jest krem BB. Chociaż można go znaleźć w odcieniach zbliżonych do Twojego kolorytu skóry, niektóre formuły są „magiczne”. Oznacza to, iż występują w określonym kolorze, ale po zmieszaniu dostosowują się do Twojego tonu skóry.

Skład tych kremów pomaga zakamuflować niedoskonałości i rozświetlić skórę. Ze względu na ich lekkość, nie są choćby zauważalne. jeżeli wolisz podkład, wybierz taki, który nie będzie zbyt mocno krył.

3. Korektor

Następnie zneutralizuj cienie pod oczami dzięki korektora rozświetlającego. Pamiętaj, aby dozować produkt tak, żeby skóra wyglądała naturalnie. Jednym z zaleceń jest naniesienie kropki i odczekanie 1-2 minut, zanim rozetrze się ją dzięki pędzla lub gąbki. Kosmetyk ten nakłada się na dolną część oka i górną część kości policzkowych.

4. Brązujący i róż dla efektu opalenizny

Teraz czas na gwiazdę programu. Najpierw nałóż delikatną warstwę bronzera, a następnie drugą partię poduktu w celu rozświetlenia. Uważaj, żeby bardzo dobrze rozprowadzić produkt, aby nie pozostawić żadnych nierówności. Pokryj następujące obszary twarzy:

  • Nos;
  • Skronie;
  • Podbródek;
  • Kości policzkowe;
  • Krawędzie czoła.

Za pomocą różu w odcieniu brzoskwiniowym lub różowym subtelnie zaznacz kości policzkowe i nos. Intensywność koloru zależy od Twoich upodobań. Technika polega na zaznaczeniu poziomej linii i roztarciu jej pędzlem, zawsze w kierunku ku górze.

Ciemne karnacje lepiej wyglądają z ciemniejszym różem. .

5. Rozświetlenie

Rolą rozświetlaczy jest odbijanie światła, ukrycie zmarszczek i rozjaśnienie twarzy. Właśnie taka jest rola tego produktu w technice sunkissed. Rozświetla on obszar kości policzkowych, łuku brwiowego, okolic oczu i czubka nosa.

6. Utrwalanie makijażu sunkissed

Chociaż możliwe jest utrwalenie sypkim pudrem, ten rodzaj makijażu zyskuje na utrwaleniu dzięki sprayu. Spryskaj nim twarz lub wetrzyj go specjalną gąbeczką. Zapewni to trwałość makijażu.

7. Makijaż sunkissed – oczy i usta

Ten naturalny wygląd uzupełniają cienie w kolorze miedzi wraz z brązowym eyelinerem. Nie może też oczywiście zabraknąć tuszu do rzęs, który delikatnie je podkręci. jeżeli chodzi o usta, odcień nude lub róż w połączeniu z błyszczykiem sprawią, iż będą one wyglądać apetycznie, naturalnie podkreślając Twoją atrakcyjność.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz też przeczytać: Anticontouring: trend w makijażu, który stawia na naturalność twarzy

8. Piegi dodadzą uroku

Na koniec użyj brązowego ołówka do brwi i narysuj na twarzy niewielkie piegi. To sekretny akcent stylu muśniętego słońcem.

Makijaż sunkissed i jego ukłon w stronę trendu clean look

Technika sunkissed ma ścisły związek z makijażem w stylu clean look. Celem jest uzyskanie elegancji bez nadmiaru makijażu. Makijaż clean look, podobnie jak sunkissed, zawiera dodatkowo subtelny eyeliner, błyszczyk do ust oraz tusz do rzęs, który dodaje im objętości.

W tym przypadku esencja tkwi w produkcie do konturowania i rozświetlania twarzy. Pamiętaj, aby skupić się na tych obszarach skóry, w których blask spowodowany słońcem jest najbardziej zauważalny.

Jamsu: jak działa koreański hack do makijażu
Makijażowy trik „jamsu” polega na zwilżeniu twarzy w celu utrwalenia kosmetyków. Zobacz w jaki sposób osiągnąć ten efekt. Przeczytaj więcej »
Idź do oryginalnego materiału