Sekret pięknej skóry z masażerem do twarzy

acusmed.pl 1 miesiąc temu

Masaż twarzy jest niezwykle skutecznym i całkowicie naturalnym sposobem na piękną i zdrową cerę. Aby uzyskać pożądane efekty, wcale nie trzeba korzystać z usług profesjonalnych gabinetów. Masaże wykonywane w domowym zaciszu odprężają i relaksują, a jednocześnie odmładzają i odżywiają zmęczoną skórę twarzy. Specjalne masażery urozmaicają codzienną rutynę pielęgnacyjną oraz zwiększają jej efektywność.

Wpływ masażu na codzienną pielęgnację skóry

Systematyczne wykonywanie masażu nie tylko przyspiesza działanie kosmetyków do pielęgnacji, ale również pobudza skórę do regeneracji i odnowy. Znając kilka technik i zasad masażu klasycznego (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie) można samodzielnie wykonać masaż twarzy, który poprawi mikrokrążenie skóry, wzbogacając tkanki o cenne składniki odżywcze i tlen. Zwiększa się również synteza kolagenu i elastyny, które poprawiają sprężystość skóry i zapobiegają jej wiotczeniu. Masaż wykonany rano skutecznie zmniejsza obrzęki i usuwa zastoje limfatyczne, dzięki czemu twarz wygląda na smuklejszą i bardziej wypoczętą. Regularne zabiegi świetnie oczyszczają cerę – pomagają pozbywać się martwego naskórka i odblokować pory. Masaż jest także świetnym sposobem na rozluźnienie mięśni – poprzez zmniejszenie ich napięcia, można skutecznie spłycić zmarszczki i poprawić owal twarzy.

Masażer Gua Sha – piękno dzięki technikom Dalekiego Wschodu

Gua Sha to azjatycka technika masażu, polegająca na pocieraniu skóry specjalnymi wałkami lub płytkami. Masażery najczęściej są wykonane z naturalnego kamienia jadeitowego, nazywanego kamieniem młodości. Stymulowanie skóry twarzy – podczas odpowiednio prowadzonych ruchów – poprawia miejscowe krążenie krwi i limfy, a także zmniejsza napięcia mięśniowe. W miarę regularnego stosowania, zapewnia to naturalny i nieinwazyjny lifting twarzy, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie cery oraz redukcję obrzęków. Wykonanie masażu twarzy wałkiem lub kamieniem Gua Sha jest niezwykle proste! Przed masażem należy dobrze oczyścić skórę twarzy, szyi i dekoltum a następnie nałożyć niewielką ilość olejku do masażu, serum lub tłustego kremu. Ruchy powinny być wykonywane do góry – od wewnętrznej do zewnętrznej części twarzy. Każdy ruch powinien być wykonywany w pasmach i powtarzany kilka razy. Cały masaż nie powinien zająć dłużej niż 5-7 minut.

Masażer Lyapko jako metoda odprężenia i regeneracji skóry

Wałek do masażu twarzy Lyapko intensywnie stymuluje skórę, dzięki kilkuset bezpiecznym igłom – w formie wygodnego masażera. Podczas masażu dochodzi do delikatnego i pożądanego przekrwienia skóry, a w efekcie do poprawy odżywienia i utlenienia tkanek. Wałek Lyapko stosowany regularnie uelastycznia skórę, przyspiesza jej regenerację, zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych, a także pozwala na lepsze wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków. Masaż wykonany wieczorem cudownie relaksuje i odpręża po ciężkim dniu – szczególnie, jeżeli do zabiegu włączymy również skórę głowy, szyi czy dekoltu. Masażer z igłami pomaga także zmniejszać napięcia w obrębie głowy i karku – skutecznie rozgrzewa i rozluźnia spięte struktury. Wałek Lyapko można wykorzystywać w codziennej pielęgnacji, taki masaż wykonywany ze średnią intensywnością powinien trwać od 10 do 15 minut.

Masaż Gua Sha czy Lyapko?

Oba masażery są świetnym i naturalnym sposobem na zadbanie o siebie i o stan swojej cery. Chociaż efekty ich stosowania są podobne, różnią się sposobem działania i odczuciami podczas masażu. Używanie płytki Gua Sha poprzez rozcieranie tkanki we właściwym kierunku mechanicznie ją rozluźnia i rozgrzewa wywołując pożądane skutki. Masażer Lyapko natomiast – poprzez bodźcowanie igłami – pobudza skórę do pracy i przekrwienia. Warto spróbować obu sposobów, aby przekonać się, co będzie dla nas skuteczniejsze i przyjemniejsze lub wykorzystać obie te metody i cieszyć się spektakularnymi efektami. W obu przypadkach – przed masażem należy upewnić się, czy skóra nie jest podrażniona, uszkodzona i nie ma zmian zapalnych, większych pieprzyków lub brodawek.

Idź do oryginalnego materiału