Sekcja Stomatologii Dziecięcej PTS zaprasza na konferencję

dentonet.pl 2 tygodni temu

W czwartek 25 kwietnia odbędzie się bezpłatna konferencja „Modern view on paediatric dentistry” organizowana przez Sekcję Stomatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego przy współudziale Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej (PTSD) oraz Health Sciences University of Hokkaido (Japonia). Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy – w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii w Lublinie odbędzie się stacjonarny warsztat, zaś dwa wykłady będą transmitowane online.

Jak poinformowano w komunikacie na stronie PTS-u, wydarzenie jest skierowane do praktykujących specjalistów stomatologii dziecięcej oraz lekarzy dentystów zainteresowanych zagadnieniami współczesnej pedodoncji. – Podczas konferencji pod nazwą „Modern view on paediatric dentistry” poruszona zostanie tematyka nowych technologii materiałowych możliwych do wykorzystania we współczesnej stomatologii dziecięcej oraz podejścia japońskich lekarzy dentystów do wyzwań, jakie niesie za sobą praca z pacjentami w okresie rozwojowym – czytamy.

Stacjonarny warsztat i wykłady online

Konferencja – organizowana przez Sekcję Stomatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego przy współudziale Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz japońskiego Health Sciences University of Hokkaido – odbędzie się w czwartek 25 kwietnia. Będzie ona miała charakter hybrydowy.

O godz. 11:00 w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii przy ul. Chodźki 6 w Lublinie odbędzie się warsztat „Zrób to w prosty sposób: porady i wskazówki dotyczące stosowania szklano-hybrydowych i glasjonomerowych materiałów odtwórczych”. Poprowadzi go prof. Matteo Basso – profesor periodontologii i stomatologii minimalnie inwazyjnej na Uniwersytecie w Mediolanie. Liczba miejsc wynosi 20 (decyduje kolejność zgłoszeń).

Z kolei w formie online wysłuchać będzie można dwóch wykładów (w języku angielskim, bez tłumaczenia) – „Technologie biomimetyczne i bioaktywne: niezbędne rozwiązania dla codziennego sukcesu klinicznego”, który poprowadzi prof. Matteo Basso oraz „Współczesna stomatologia dziecięca w Japonii”, przygotowany przez prof. Masato Saitoha – dyrektora Wydziału Stomatologii Dziecięcej Health Sciences University of Hokkaido.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Za udział w wydarzeniu można otrzymać 4 punkty edukacyjne. – Rejestracji na konferencję można dokonywać pod adresem mailowym: [email protected]. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, stopień/tytuł naukowy, specjalizację, a także numer prawa wykonywania zawodu. Informacje te są niezbędne do wydania certyfikatu udziału w konferencji, a także przyznania uczestnikowi punktów edukacyjnych. Rejestracja trwa do 24 kwietnia 2024 r. Link do spotkania online (na platformie ZOOM) uczestnicy otrzymają drogą mailową – informuje PTS.

Istota postępowania w uszkodzeniach urazowych zębów u dzieci pozostaje cały czas taka sama. Najważniejsze jest to, żeby nie nadinterpretować, ale dobrze zdiagnozować, bo to kluczowa sprawa i żeby nie wprowadzać zbędnego leczenia – mówi o urazach zębów u dzieci prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

Źródło: https://pts.net.pl/

Idź do oryginalnego materiału