Program V Ogólnopolskiej Konferencji Polskiej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej PANDa

termedia.pl 3 tygodni temu

Zapraszamy wszystkich specjalistów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością oraz rodziców i opiekunów do udziału w kolejnej edycji multidyscyplinarnej konferencji „Porozmawiajmy o...”.



V Ogólnopolska Konferencja Polskiej Akademii Niepełnosprawności Dziecięcej „Porozmawiajmy o...” będzie się odbywać od 8 do 10 listopada 2024 r. w hotelu Ibis Styles w Lublinie. Przewodnicząca Komitetu Naukowego jest dr hab. n. med. Magdalena Chrościńska-Krawczyk, z kolei Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczy mgr Anna Jaśkiewicz-Waloszczyk.

Udział w wydarzeniu to okazja do wymiany doświadczeń i innowacyjnego spojrzenia na choroby rzadkie, leczenie oraz wspomaganie rozwoju dziecka zgodnie z założeniami Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia.

Zaproszeni eksperci przedstawią podłoża genetyczne i możliwości terapeutyczne encefalopatii padaczkowych i zespołu PURA. Podejmą również temat zaburzeń rozwoju i funkcji mięśni w przypadku mózgowego porażenia dziecięcego.

Podczas sesji poświęconych uczestnictwu w życiu społecznym i czynnikach środowiskowych poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące codziennego funkcjonowania dzieci z niepełnosprawnością i ich rodzin. Będzie mowa o aktywności zawodowej osób z ograniczeniami psychoruchowymi jako drogi do niezależności życiowej, a także o trudnościach dzieci z SMA oraz potrzebach wsparcia ich opiekunów. Ponadto zostaną przedstawione możliwości wsparcia neurologopedy i fizjoterapeuty w komunikowaniu się dzieci w środowisku rówieśniczym oraz udogodnienia dla osoby z niepełnosprawnością wynikające z korzystania ze wsparcia asystenta osobistego.

Na specjalistów i rodziców czekają także warsztaty praktyczne, które mają na celu pokazać możliwości współpracy w zakresie edukacji i rozwoju dziecka, jak również przedstawić nowe narzędzia i technologie diagnostyczne.

PROGRAM


Wydarzenie uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, natomiast gośćmi podczas uroczystości inauguracyjnej będą Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak oraz były RPD Marek Michalak.

REJESTRACJA
Idź do oryginalnego materiału