Jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego społeczeństwa są choroby sercowo-naczyniowe. W trakcie sesji im poświęconej mowa będzie między innymi o wczesnym wykrywaniu migotania przedsionków, zapobieganiu miażdżycowej chorobie sercowo-naczyniowej oraz leczeniu niewydolności serca w opiece koordynowanej.
Niekorzystne trendy demograficzne oznaczają także stałe zwiększanie się przypadków problemów neurologicznych. Podczas panelu poświęconego chorobom układu nerwowego omówiony zostanie temat demencji i tego, co się za nią może kryć, a także wpływu benzodiazepin na jej rozwój. Prelegenci powiedzą również, jak ułatwić rodzinie pacjenta cierpiącego na chorobę Alzheimera oswojenie się z tym trudnym schorzeniem.
Ból jest jednym z najczęstszych powodów wizyty u lekarza rodzinnego, dlatego kwestii przypadków bólowych w gabinecie POZ zostanie poświęcona odrębna sesja, w trakcie której wykładowcy podejmą temat bólów głowy, interakcji lekowych u pacjentów leczonych z powodu najczęstszych zespołów bólowych, a także zaskakujących nowości w zaleceniach dotyczących pacjenta z bólem krzyża. Zyskamy również odpowiedź, jak leczyć, nie utrwalając bólu u chorego z półpaścem i neuralgią popółpaścową.
Osobna sesja wykładowa zostanie także poświęcona czujności onkologicznej i hematologicznej. Poza kwestiami wykluczenia choroby onkologicznej i niepokojących objawów hematologicznych, mowa będzie także o ważnej roli lekarza POZ przed i po leczeniu onkologicznym, a także o stosowaniu opioidów.
Powyższa tematyka to jedynie wycinek tego, co czeka na uczestników osiemnastej edycji Top Medical Trends. W programie ramowym zostały uwzględnione kwestie dermatologiczne, w tym rozpowszechnienie triady atopowej u dzieci, nowe możliwości i wyzwania w leczeniu cukrzycy, a także choroby układu pokarmowego, a wśród nich zespoły nakładania, czyli tzw. wielka trójka będąca wyzwaniem w gabinecie POZ. Bardzo interesująco zapowiada się również sesja przypadków doświadczonego praktyka, podczas której zostanie poruszona tematyka przewlekłej bezsenności, obrzęku nóg, zwyrodnienia kręgosłupa oraz migreny.
Warto wspomnieć także o kilkunastu warsztatach praktycznych, m.in. z kapilaroskopii, USG stawów, warsztatach kardiologicznych, diabetologicznych oraz otolaryngologicznych.
Już teraz warto zarezerwować sobie miejsce w kalendarzu na to wielkie medyczne święto. Zapraszamy do rejestracji!
SPRAWDŹ PROGRAM RAMOWY |
ZAREJESTRUJ SIĘ |