Precyzja, komfort, nowoczesność – jak mikroskopy Seliga Microscopes usprawniają pracę dentystów

dentonet.pl 1 dzień temu

Współczesna stomatologia wymaga najwyższego poziomu precyzji i ergonomii, które przekładają się na skuteczność leczenia oraz komfort pracy lekarza. Mikroskopy stomatologiczne stały się nieodłącznym elementem wyposażenia gabinetów, umożliwiając doskonałą widoczność pola zabiegowego oraz zwiększając dokładność wykonywanych procedur. Seliga – renomowany polski producent mikroskopów stomatologicznych – oferuje szeroką gamę nowoczesnych urządzeń, które spełniają najwyższe standardy optyczne i ergonomiczne.

Mikroskopy stomatologiczne zrewolucjonizowały sposób prowadzenia leczenia, umożliwiając m.in. lepszą diagnostykę, dokładniejszą preparację ubytków oraz skuteczniejszą terapię endodontyczną. Wprowadzenie mikroskopu do praktyki dentystycznej znacząco podnosi jakość usług, zwiększa przewidywalność wyników leczenia i minimalizuje ryzyko powikłań. Korzystanie z mikroskopu ułatwia wykrywanie mikropęknięć, odnajdywanie dodatkowych kanałów korzeniowych, precyzyjne usuwanie złamanych narzędzi endodontycznych oraz ocenę szczelności wypełnień.

Nowoczesne mikroskopy stomatologiczne, dostosowane do różnych potrzeb klinicznych, oferuje lekarzom dentystom firma Seliga Microscopes, która funkcjonuje na tym rynku już ponad 20 lat. Wszystkie modele mikroskopów Seliga wyróżniają się zaawansowaną optyką, wysokiej jakości oświetleniem LED oraz ergonomiczną konstrukcją, która pozwala na komfortową i efektywną pracę.

Omega – zaawansowany mikroskop zabiegowy

Mikroskop zabiegowy Omega to flagowy produkt firmy Seliga, stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wyposażony jest w moduł fluorescencyjny, który pozwala m.in. na precyzyjne wykrywanie próchnicy oraz ocenę szczelności wypełnień.

Najważniejsze cechy mikroskopu Omega:

• binokular uchylny (0-180°) zapewniający pełną ergonomię pracy,

• 6 stopni powiększeń ze skokową zmianą umożliwia zarówno szybkie powiększenie pola zabiegowego, jak i szybki powrót do „roboczego”, zawsze tego samego powiększenia,

• silne oświetlenie LED (100 klx, 5500K) wbudowane w głowicę mikroskopu zapewnia optymalne warunki oświetleniowe, o temperaturze barwowej zbliżonej maksymalnie do światła dziennego,

• automatyczny wyłącznik światła w pozycji spoczynkowej ramienia mikroskopu,

• obiektyw zmiennoogniskowy (200-455 mm) pozwala na dostosowanie odległości roboczej do warunków klinicznych,

• kamera Full HD/4K z funkcją WiFi umożliwia transmisję obrazu na żywo i dokumentację przypadków oraz zapisywanie materiałów foto/video bezpośrednio na osobisty nośnik USB,

• regulacja głębi ostrości – pomocna zwłaszcza przy wykonywaniu zdjęć,

• funkcja SPOT zawężająca pole widzenia dla precyzyjnych procedur,

• filtry światła – zapobiegający przedwczesnej polimeryzacji kompozytu (pomarańczowy) oraz zwiększający kontrast, uwypuklający naczynia krwionośne widoczne w tkance (zielony),

• moduł ERGO (opcjonalny) ułatwia zachowanie naturalnej i ergonomicznej sylwetki podczas pracy, choćby kiedy głowica mikroskopu odchylona jest pod kątem na jeden z boków w stosunku do operatora; zmniejsza także zmęczenie oraz napięcie mięśni w odcinku szyjnym kręgosłupa.

SmartOPTIC N – znany mikroskop w nowej odsłonie dla wymagających klinicystów

Mikroskop SmartOPTIC N to doskonałe narzędzie dla lekarzy oczekujących najwyższej jakości obrazu oraz maksymalnej ergonomii pracy. Zaawansowany system optyczny, szeroki zakres powiększeń i nowoczesne funkcje sprawiają, iż jest to rozwiązanie idealne m.in. dla endodontów oraz stomatologów specjalizujących się w mikrochirurgii.

Najważniejsze parametry SmartOPTIC N:

• silna dioda LED wbudowana w głowicę mikroskopu zapewnia maksymalnie oświetlone pole zabiegowe bez zbędnych światłowodów,

• pięciostopniowy układ powiększeń, umożliwiający dokładne dostosowanie obrazu do wykonywanego zabiegu,

• wysokiej jakości optyka gwarantująca ostrość i szczegółowość obrazu,

• obiektyw zmiennoogniskowy (200-300 mm lub 200-400 mm) umożliwiający szybkie dostosowanie ostrości,

• binokular uchylny (0-195°) poprawiający ergonomię i zmniejszający obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego operatora,

• smukłe ramię mikroskopu z wbudowanym automatycznym wyłącznikiem światła w pozycji spoczynkowej,

• 3 filtry ułatwiające pracę – zielony zwiększający kontrast oraz dwa filtry spowalniające proces polimeryzacji kompozytu (żółty i pomarańczowy), aby lekarz mógł pracować we własnym tempie.

Optilion PICO LED – kompaktowy mikroskop dla precyzyjnej pracy

Mikroskop PICO LED to idealne rozwiązanie dla małych gabinetów i lekarzy, którzy dopiero zaczynają pracę z powiększeniem optycznym. Jego kompaktowe wymiary sprawiają, iż doskonale sprawdza się choćby w ograniczonej przestrzeni, a praktyczne wyposażenie ułatwia pracę w każdych warunkach, dbając także o ergonomię.

Najważniejsze cechy Optilion PICO LED:

• szerokokątne okulary z regulacją dioptrii pozwalają na idealne dopasowanie obrazu do indywidualnych potrzeb użytkownika,

• dioda LED wbudowana w głowicę mikroskopu o żywotności 50 000 godzin zapewnia naturalne, jasne światło o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego, co eliminuje zmęczenie wzroku,

• trzy stopnie powiększenia umożliwiają dostosowanie widoczności pola zabiegowego w zależności od rodzaju procedury,

• opcjonalny obiektyw zmiennoogniskowy (200-300 mm) pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości bez konieczności zmiany pozycji mikroskopu,

• ergonomiczna konstrukcja dostępna w wersji Ergo z binokularem uchylnym 0-180° umożliwia komfortową pracę w różnych pozycjach.

Ergonomiczne krzesła Salli – komfort i zdrowie lekarza dentysty

Należy pamiętać, iż praca z mikroskopem to nie tylko dobrze oświetlone pole zabiegowe i duże powiększenie, pozwalające zobaczyć więcej niż tzw. „gołym okiem”. To także nacisk na zwiększoną ergonomię i dlatego warto pamiętać o produktach komplementarnych, stworzonych z myślą o pracy lekarzy dentystów. Idealnym przykładem takiego produktu są krzesła Salli, które wspierają zdrowie stomatologów, pozwalając na długotrwałą i efektywną pracę bez dolegliwości bólowych.

Krzesła Salli, oparte na unikalnym systemie dzielonego siedziska siodłowego, zapewniają optymalne podparcie dla kręgosłupa i minimalizują ryzyko bólu pleców oraz urazów wynikających z wielogodzinnej pracy. Zastosowane w krzesłach Salli siedzisko siodłowe wspomaga prawidłową postawę ciała, a regulacja wysokości pozwala dostosować pozycję siedzenia do wzrostu użytkownika. Dwuczęściowe siedzisko krzesła uwalnia siedzących od uczucia niekomfortowego nacisku na strefę intymną, a dodatkowe pochylenie bioder do przodu pozwala utworzyć zdrową krzywiznę dolnej części pleców.

Dzięki zastosowaniu krzeseł Salli, lekarze mogą zmniejszyć obciążenie pleców i poprawić swoją wydajność pracy, co przekłada się na długofalowe korzyści zdrowotne.

Przed zakupem – przydatny test w warunkach klinicznych

Wybór mikroskopu to ważna decyzja – o cechach danego urządzenia najlepiej przekonać się samemu, testując i wypróbowując różne modele w praktyce. Dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie dają szkolenia organizowane przez profesjonalistów w swojej dziedzinie. Do takich niewątpliwie należy firma Esdent – wieloletni partner Seliga Microscopes.
Pod okiem doświadczonych specjalistów można zdobyć cenną wiedzę, a przy okazji przekonać się, który model mikroskopu najlepiej spełnia oczekiwania i potrzeby. Jedną z takich okazji może być kurs „Praktyczne szkolenie protetyczne – preparacja pod licówki, korony oraz onlay, inlay, veneerlay”, który poprowadzi lek. dent. Maxim Belograd.

Współczesna stomatologia wymaga najwyższej precyzji, ergonomii oraz komfortu pracy. Mikroskopy firmy Seliga oferują zaawansowaną optykę, nowoczesne oświetlenie LED i ergonomiczną konstrukcję, które znacząco podnoszą jakość leczenia. Inwestycja w nowoczesne technologie i ergonomiczne rozwiązania to krok w stronę nowoczesnej, precyzyjnej oraz komfortowej praktyki.

Idź do oryginalnego materiału