Podsiadło, Bedoes i Brodka w manifeście do młodych. "Zostaje w głowie... niesamowity!"

mamadu.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: Powiedz mi jak?, to wyjątkowy utwór. mat. promocyjne


Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu premierę miał muzyczny utwór pt. "Powiedz mi jak?". Teraz można go oglądać na YouTubie. To manifest kierowany do młodych ludzi, ale nie mam wątpliwości, iż w jego treść powinien wsłuchać się każdy z nas.


Nowe technologie są integralną częścią naszej codzienności, a wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez internetu. W takim świecie niezwykłe łatwo zapomnieć o tym, iż życie tak naprawdę toczy się w offlinie, a najważniejsze są te momenty, gdy odłączamy się od technologii i w pełni angażujemy się w otaczającą nas rzeczywistość. To właśnie główny przekaz utworu i klipu "Powiedz mi jak?".

W zdominowanym przez cyfrową rzeczywistość świecie troska o zdrowie psychiczne powinna być naszym priorytetem. Choć nagranie kierowane jest do młodego odbiorcy, to jestem pewna, iż zachwyci każdego. Utwór przypomina, iż warto przeżywać to, co się dzieje tu i teraz.

Wspólnie w ważnym celu


"Wsłuchajcie się w głos Piotra Fronczewskiego w piosence 'Powiedz mi jak?'" – zachęca na swoich kanałach społecznościowych Martyna Wojciechowska, inicjatorka projektu Młode Głowy. "To jest wyjątkowy utwór" – podkreśla.

W projekcie wzięli udzieli także: Bedoes, Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc czy Robert Makłowicz oraz ambasadorzy projektu Młode Głowy: Natalia Sisik, Aleksandra Florkowska, Kacper Zembrzucki (ZetKacper), Dominik Kuc, Konrad Braciak i Łukasz Bogusławski.

Pochwała bycia tu i teraz


– Tę piosenkę można określić mianem współczesnej dezyderaty. To próba zatrzymania się na chwilę w świecie nieustannego pędu, wirtualnej rzeczywistości i przekleństwa porównywania się, coraz trudniej nam być obecnym – realnie i namacalnie. Utwór i tekst od początku był pisany z myślą o głosie Piotra Fronczewskiego, który z pozycji swojego życiowego doświadczenia, dystansu i wrażliwości jest adekwatnym autorytetem, by zabrać głos w tak fundamentalnej sprawie. Myślę, iż Kubie Galińskiemu (producent utworów m.in. Sanah czy Mrozu) i Tadeuszowi Śliwie (reżyser) udało się świetnie oddać ducha tej idei – mówi Dobry – twórca, który chce pozostać anonimowy, a całą uwagę przekierować na treść przekazu.

Internauci już docenili wartość utworu i podkreślają w dziesiątkach komentarzy, iż w dzisiejszych czasach bardzo potrzeba takich inicjatyw:

"To jest bardzo wartościowy utwór"


"Hymn pochwalny do życia"


"Zostaje w głowie... niesamowity utwór!"


"Tekst piosenki to najlepszy plan na życie dla wszystkich z nas"


"Media społecznościowe po raz pierwszy zostały użyte we adekwatny sposób"


"Niech to leci wszędzie, w każdej stacji, na każdym kanale! Po prostu mega!!! Dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego cacka"


"Jakie to jest dobre! Z takim tekstem i wykonaniem ten utwór powinien być odtwarzany obowiązkowo wszystkim dorastającym i dorosłym ludziom. Piękny, mocny, wzruszający, i bardzo istotny przekaz"

"Po przesłuchaniu tego kawałka kusi wywalić telefona do śmietnika, genialna nutka".


Partnerem utworu jest Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej i projekt Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym.

Źródło: nowymarketing.pl, YouTube


Idź do oryginalnego materiału