Większość kobiet nosiła kiedyś sztuczne paznokcie. Jednak nie wszystkim są znane nowe paznokcie wciskane. Ta ulepszona metoda zmienia wygląd manicure bez konieczności spędzania godzin w salonie.
Łatwość aplikacji i szeroka gama wzorów to tylko niektóre z zalet tych paznokci. Ale na podkreślenie zasługuje wiodąca cecha systemu wciskania tipsów, a mianowicie funkcja „zdejmowania”.
Za pośrednictwem sieci społecznościowych wielu osób pokazuje, jak łatwe jest nakładanie paznokci, dostosowywanie ich do strojów i zdejmowanie. Ponadto w przypadku tej procedury, zdrowie paznokci nie jest zagrożone, a dłonie będą wyglądać jak z żurnala, o ile prawidłowo założysz paznokcie wciskane.
Czym są paznokcie wciskane?
Paznokcie wciskane przylegają do naturalnych, dociskając się do podstawy. Wystarczy nacisnąć paznokieć na kilka sekund, aby go przymocować. Pomiędzy paznokciami naturalnymi i sztucznymi nie powinno gromadzić się powietrze. Wymagają odpowiedniego kleju, a także wcześniejszego przygotowania, aby efekt był idealne. Zmniejsza to ryzyko ich odpadania.
Metoda idealnie nadaje się, jeżeli chcesz zmienić model manicure w ciągu kilku minut. Oferuje różne wzory i style bez dodatkowej pracy na oryginalnym paznokciu.
Paznokcie wciskane produkuje się z żywicy akrylowej. Można je kupić w paczkach, i są choćby odmiany wielokrotnego użytku. Ponadto nie są drogie i można znaleźć oferty zawierające klej i emalię ochronną.
Sądzimy, iż spodoba Ci się również ten artykuł: Wszystko, co musisz wiedzieć o Polygel do paznokci
Jak zakładać paznokcie wciskane
Kluczowy aspekt zakładania paznokci samoprzylepnych ma związek z prawidłowym doborem rozmiaru. Sprawdź, czy każdy z tipsów odpowiada rzeczywistym wymiarom Twoich paznokci. Większość marek oferuje elementy różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać odpowiednie dla Ciebie.
Po zakupie odpowiedniego opakowania kolejnym krokiem jest aplikacja. Oto jak to zrobić:
- Oczyść obszar: pozostałości i brud na paznokciach utrudniają przyczepność. Zwykle paczka paznokci wciskanych zawiera chusteczki czyszczące. W przeciwnym razie użyj alkoholu lub zmywacza do paznokci.
- Pielęgnacja: po manicure wysusz paznokcie i zadbaj o naskórek. Ten krok przedłuża efekt.
- Przyklej paznokcie wciskane: Zestawy do wciskania paznokci zawierają własny klej lub klej dwustronny. Nałóż go pędzlem w taki sam sposób, jak malujesz paznokieć. Zaleca się stosowanie kleju, jeżeli często je zmieniasz.
- Wyrównaj i dociśnij paznokieć: Aby przymocować element na miejscu, odczekaj kilka sekund od momentu nałożenia kleju. Wyrównaj i naciskaj przez kolejne kilka sekund, aby zapewnić dobre mocowanie.
Odpowiednią długość uzyskasz poprzez spiłowanie. Aby usunąć paznokcie wciskane, użyj zmywacza nakładając go na krawędziach.
Zalety i wady paznokci wciskanych
Paznokcie wciskane to rozwiązanie dla pań, które wolą robić sobie manicure w domu, nie są ekspertami w tej dziedzinie i nie lubią spędzać dużo czasu przy zdobieniach akrylowych. Inne zalety i wady omówiono poniżej:
Zalety paznokci wciskanych
- Nie musisz czekać, aż wyschną: po ich dociśnięciu możesz zacząć malować wybranym lakierem, nie czekając godzinami na wyschnięcie kleju. W ten sposób przyspieszysz czas poświęcony na pielęgnację paznokci.
- Wzory żelowe i poliżelowe również można stosować na paznokciach wciskanych, podobnie, jak nakłada się je na naturalne paznokcie. Dozwolone są też brokat, kalkomanie i tłoczenia. Po prostu postępuj zgodnie z samouczkami zdobienia paznokci i uzyskaj niesamowite rezultaty.
- Dostępna jest szeroka gama wzorów i lakierów: znajdziesz nieskończoną liczbę modeli sztucznych paznokci zróżnicowanych pod względem kolorów i zdobień. W ten sposób możesz tworzyć stylizację na dzień lub na noc, od prostych po bardziej odważne. Dopasuj kształt w formie prostokąta, pazura lub migdała.
- Możesz zmienić swój wygląd, kiedy tylko chcesz, a choćby zmieniać paznokcie w zależności od swojego stroju. To jedna z wielkich zalet paznokci wciskanych, bo jeżeli chcesz, możesz codziennie mieć inny manicure.
- Trwają tak długo, jak chcesz: można to postrzegać jako zaletę lub wadę. W zależności od tego, jak długo chcesz je nosić, mogą wytrzymać do 4 tygodni. Czas zależy od kleju, pielęgnacji, marki i celu, w jakim założyłaś paznokcie wciskane. Weź tez pod uwagę, iż jeżeli zmokną, nie wytrzymają tak długo.
Jakie wady mają paznokcie wciskane
- Mogą wpływać na wzrost paznokcia: Istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia naturalnego rozwoju paznokci, gdy nosisz zbyt często paznokcie wciskane lub nie używasz ich prawidłowo. Hiszpańska Akademia Dermatologii i Wenerologii wymienia jako konsekwencje kruchość, białe linie i inne zmiany jako konsekwencje.
- Narażenie na chemikalia: skład klejów do paznokci często uwalnia ostre zapachy, czasami szkodliwe dla zdrowia. Ponadto Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom wskazują, iż do produkcji sztucznych paznokci wykorzystuje się ryzykowne substancje związane z alergiami, astmą i zapaleniem skóry.
- Ryzyko infekcji: dotyczy również każdego systemu sztucznych paznokci. Niewłaściwa konserwacja i niewłaściwe umieszczenie może prowadzić do grzybicy. Zwykle występuje, gdy między naturalnym a sztucznym paznokciem jest szczelina, która umożliwia przenikanie wilgoci. Klinika Mayo wyjaśnia, iż jeżeli infekcja grzybicza jest głęboka, istnieje większe ryzyko przebarwień, zgrubień i próchnicy.
Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Jak naturalnie wzmocnić paznokcie: 5 wskazówek
Pielęgnacja po nałożeniu paznokci wciskanych
Aby sztuczne paznokcie przetrwały tak długo, jak chcesz, unikaj niepotrzebnego nacisku, otwierając puszki lub drapiąc skórę. Dobrym pomysłem jest również moczenie ich w zimnej wodzie, ponieważ gorąca woda z mydłem szybciej zetrze klej.
Jeśli chodzi o pielęgnację po zabiegu, po zdjęciu tipsów, nawilż swoje naturalne paznokcie lakierami zawierającymi witaminę E. Olejki arganowy, mirrowy i lawendowy wzmacniają paznokcie, stymulują ich wzrost i wspomagają regenerację.
Więc jak myślisz? Spodobały ci się paznokcie wciskane? Wypróbujesz ten trend?