Na czym polega tworzenie materiału specjalistycznego?
Jest to przede wszystkim umawianie się do specjalistów na wizyty specjalistyczne podczas, których zbieram informacje na temat jak wykonuje się badania na przykładzie lal treningowych – rebornów.
Jak powstaje materiał ?
Udało się dzisiaj zrealizować materiał specjalistyczny na temat badan u wcześniaków na przykładzie reborna.
Dziękujemy z całego serca punktowi pobrań przy ulicy Łódzkiej. Czekamy na moje wyniki badan. Udało nam się dowiedzieć, iż u maluszków potrzebne są igły wenflonowe o małych rozmiarach, tzw. 'motylki’. Kolejna sprawa jest pobranie moczu u maluszka do woreczka. Taki zabezpieczony materiał oddajemy do laboratorium. Wynik interpretuje lekarz pediatra.
Jak przebiega realizacja materiałów w sklepach dziecięcych?
Następnie przemieściłyśmy się do galerii ,,Copernicus”, gdzie zrobiliśmy materiał o tym, co jest w asortymencie dla najmłodszych. Będziemy testować w najbliższym czasie butelkę antykolkowa ze smoczkiem dla wcześniaków. Dziękujemy sklepowi Smyk za możliwość realizacji materiału. Mamy też obserwacje, iż wychodzenie w teren powoduje u mnie stabilizację glikemii. Najprawdopodobniej ruch powoduje większą wrażliwość na insulinę.
Dlaczego zmiany w specjalistyce reborningu są potrzebne?
Praca specjalistyczna z lalami treningowymi reborn – jest okazją do spotkania się z różnymi środowiskami ludzi , tak jak było na konferencji w Chełmnie pt. ” Rodzina nie na niby”.
Tam właśnie poznałam osobiście Małgorzatę Korolczuk z,,Fasmisji” . Łączy nas to samo doświadczenie. Jej dzieci podobnie jak ja mają FAS . Kilka dni po spotkani okazało się, iż jest ostatni model reborna z zespołem Downa- Malwinka do wzięcia od zaraz , dlatego wiedziałam, iż Oliwia musi trafić do ,,Fasmisji”- bo jest to reborn przeznaczony do edukacji na temat zespołu FAS .
Jak odnalazłam się w nowej roli?
Moim zdaniem właśnie koordynowanie pracy specjalistycznej w połączeniu z rehabilitacją i otworzeniem się na nowe etapy daje szanse na to by osoby z niepełnosprawnością uczyły się odpowiedzialności , troski i dbanie o lale jak najlepiej potrafią… A także dzieliły się swoim osobistym doświadczeniem -„doświadczania ” poprzez edukację i realizację swoich zdjęć jak również przepracowywanie swoich wspomnień .
Każda historia jest inna. Bądź wykorzystanie rebornów jako narzędzie w procesie „zdrowienia ” poprzez robienie materiałów podczas wizyt u specjalistów, a także przełożenie – swoich decyzji ,,terapeutycznych” na lalę reborn.
Nowa rola w specjalistyce reborningowej – to jest szansa na zrobienie cyklu materiałów na temat adopcji -na przykładzie swoich doświadczeń , a także na przykładzie różnych modeli lal treningowych. Mogą powstać zupełnie nowe pomysły na filmy oraz przekaz, który będzie z nich płynął .
Jak wygląda praca z innymi?
Mamy oficjalną informację , iż moja lala model Acerrella już dotarła do fasmisji – Małgosi i jej córeczki Hani . Właśnie dla takich chwil oraz zdjęć warto to wszystko robić . Jako koordynatorka reborningu , będę wspomagać aspekty edukacyjne ; i zaglądać do Gosi oraz Alicji z którymi mam stale kontakt . A wiadomość od Gosi była taka :
„Dotarła cała i zdrowa , nadaliśmy jej imię Julia . Hania nie odstępuje jej prawie na krok – Ubranka piękne , szok ” – tak napisała Gosia
Wczoraj jeszcze krótkie info o świętowaniu rocznicy przybycia Ewy do naszego domu 21 lat – temu to się stało , aż nie do uwierzenia kiedy to pyknęło ! oraz imieniny Julki . Była to okazja do wspomnień i cudownych chwil ze sobą… Wiec dalej będziemy działać edukacyjnie, tylko ze na przemian będą różne relacje i piękne wydarzenia… Bardzo się cieszę , iż praca specjalistyczna , którą wykonuję ma takie efekty.
Oczywiście będą też relacje , co u Nas i aparatki Malwiny … Ten model co ja mam jest interaktywny więc praca naprawdę będzie rewelacyjna … Także działamy na pełnej petardzie!
Ile trwa szkolenie nowych osób, które dołączają?
Szkolenie nowych osób trwa cały czas , – koordynatorki reborningu szkolą cały czas z wykorzystaniem różnych możliwości przekazu jak np. filmy , prelekcje wystąpienia, czy gra w teatrze , dzięki tym formom powstaje materiał specjalistyczny.
Czy dzieci również mogą być mamami dla rebornów?
Bardzo się ucieszyłam , iż wspólnie z Hanią , Gosią , Alą i ze mną rozpoczęliśmy nową przygodę w reborningu . Wiele zapytań jest do mnie , czy reborning jest dla dzieci ? Teraz jestem pewna , iż tak – Hania ma 5 lat ! jest najmłodszą uczestniczką projektu – rebornowego . Właśnie dla takich chwil – zdjęć warto to wszystko robić!
Linki do materiałów filmowych:
https://www.youtube.com/embed/yWYjucwnWMA&ab_channel=KasiaLiszcz
Materiał specjalistyczny przygotowała Katarzyna Liszcz- koordynatorka reborningu , asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery