Na uroczystej gali Festiwalu Pełnia Życia w Łodzi uhonorowano niezwykłych ludzi

naszesprawy.eu 4 dni temu

Choć żyją z niepełnosprawnościami, to jednak działają, inspirują i swoim przykładem zachęcają innych do działania. Mowa o laureatach tegorocznej, czwartej edycji Festiwalu Pełnia Życia, trzydniowej imprezy zorganizowanej przez Fundację „Dom w Łodzi”. 21 marca na uroczystej gali festiwalu 21 marca, uhonorowano niezwykłych ludzi.

Są to osoby, które żyjąc z niepełnosprawnościami inspirują świat swoimi działaniami oraz zamiłowaniami. Nic ich nie powstrzymuje przed rozwijaniem swoich pasji.

Statuetki otrzymali:
Angelika Chrapkiewicz-Gądek – podróżniczka, pisarka, entuzjastka podwodnych głębin i górskich szczytów,
Jan Gawroński – Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka,
Natalia Partyka – tenisistka stołowa, sześciokrotna mistrzyni paraolimpijska,
Fundacja Avalon – nagrodę odebrał jej założyciel i prezes Sebastian Luty.
Festiwalowe emocje wciąż nie opadły. To był wieczór pełen wzruszeń. Inspirujemy się wszystkimi działaniami, które zmieniają świat na lepsze.

Laureatom, którzy swoją życiową postawą dają innym niezwykły przykład niezłomności i odwagi, wręczone zostały Podczas uroczystości statuetki – #pełnia życia.
– Festiwal „Pełnia Życia” to nie tylko święto sukcesów indywidualnych, ale także apel o to, by nigdy nie zapominać o osobach, które wciąż borykają się z brakiem dostępu do podstawowych środków, przestrzeni i szans
– powiedział przed uroczystością zakończenia festiwalu Tobiasz Puchalski, dyrektor Biura Wojewody Łódzkiego.

Jak każdego roku, festiwal organizowany przez Fundację „Dom w Łodzi” to świetna okazja do spotkań z niezwykłymi ludźmi, warsztatów i dyskusji. Program wydarzeń obejmował trzy dni (19-21 marca), tym razem gośćmi uczestników festiwalu byli polscy paraolimpijczycy – medaliści Igrzysk Olimpijskich w Paryżu: Karolina Pęk – złota medalistka w tenisie stołowym, Kinga Dróżdż – srebrna medalistka w szermierce oraz Lech Stoltman – brązowy medalista w pchnięciu kulą.

Czas uczestnikom festiwalu wypełniały też warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i średnich prowadzone przez fantastycznych trenerów z różnymi niepełnosprawnościami, którzy inspirują, pokazując świat ze swojej perspektywy.

Gala kończąca festiwal odbyła się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Uroczystości towarzyszył występ zespołu „Na górze”.

Zobacz galerię…

rhr/, źródło zdjęć, PFRON, Fundacja Avalon

Data publikacji: 26.03.2025 r.

Idź do oryginalnego materiału