Kolejna inicjatywa to program "Moje Zdrowie - bilans zdrowia osoby dorosłej". Co istotne, będą mogły skorzystać z niego wszystkie osoby powyżej dwudziestego roku życia. Badania obejmą między innymi morfologię, badanie THS, glukozy i lipidogram.
REKLAMA
Zobacz wideo Ta choroba nie boli. Problem pojawia się przy zajściu w ciążę:
"Moje Zdrowie" - nowy program rusza już w maju
Jak dowiadujemy się ze wstępnych doniesień na ten temat, osoby w wieku 20-59 lat będą mogły wykonywać bilans zdrowia nie częściej niż raz na pięć lat, natomiast starsze - nie częściej niż co trzy lata. Celem takich działań jest poprawa wczesnej wykrywalności chorób układu krążenia, cukrzycy, zaburzeń funkcji tarczycy, niektórych chorób onkologicznych, a także wybranych schorzeń psychicznych.
"Moje Zdrowie" - jak to będzie wyglądało w praktyce?
Na badania w ramach programu "Moje Zdrowie" będziemy mogli zapisać się już w maju tego roku. Prawdopodobnie, jak w przypadku "Profilaktyka 40 Plus", najpierw będziemy musieli wypełnić krótką ankietę (online przez Internetowe Konto Pacjenta lub w przychodni).
Po badaniach każdy pacjent będzie mógł wybrać się na wizytę podsumowującą bilans. Jednak musi mieć ona miejsce nie później niż dwa tygodnie od dnia przekazania wyników zleconych badań laboratoryjnych. Natomiast ostatnim etapem będzie ustalenie Indywidualnego Planu Zdrowotnego.
Będzie zawierał on między innymi: ogólne zalecenia lekarskie dotyczące stylu życia, listę zalecanych interwencji prozdrowotnych, indywidualny kalendarz zalecanych szczepień, a także najważniejsze informacje o czynnikach ryzyka zidentyfikowanych w czasie bilansu. Czy zamierzasz wykonać badania w ramach programu "Moje Zdrowie"? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.