Książka KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE, czyli moc pomysłów na twórcze działania plastyczne wspierające rozwój dzieci

pedagogika-specjalna.edu.pl 2 miesięcy temu

Publikacja Kreatywne prace plastyczne stanowi bogaty zbiór pomysłów na oryginalne, nowoczesne i prawdziwie twórcze działania plastyczne wspierające wszechstronny rozwój dzieci. Zawiera inspirujące propozycje adresowane głównie do nauczycieli przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej, świetlic szkolnych i plastyki oraz pedagogów specjalnych, terapeutów pedagogicznych, arteterapeutów, wychowawców, instruktorów zajęć plastycznych i rodziców.

Znajdą oni w książce:

  • pomysły na zabawy plastyczne dla dzieci od lat 2
  • propozycje prac plastycznych z podziałem na cztery pory roku
  • aktywności uwalniające naturalną ekspresję twórczą i prowadzące do poznania różnych form wyrazu artystycznego
  • przykłady tradycyjnych, nowoczesnych, eksperymentalnych i mieszanych technik plastycznych
  • projekty, które można zrealizować przy pomocy ogólnodostępnych, zwyczajnych i niedrogich lub pozyskanych z recyklingu plastycznego materiałów i przyborów
  • zadania dostosowane do rzeczywistych możliwości i naturalnych faz rozwoju plastycznego dzieci.

Zawarte w książce treści zgodne są z podstawą programową nauczania plastyki w przedszkolu i w szkole podstawowej, również dla uczniów z niepełnosprawnościami.

Autorką książki jest Beata Grzeszczuk-Nędza – nauczycielka przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, autorka popularnego edukacyjnego bloga plastycznego dla nauczycieli, pedagogów, terapeutów i rodziców oraz międzynarodowego projektu edukacyjnego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE.

Artykuł zawiera linki afiliacyjneNa stronie występują linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ich ofertą. Za skorzystanie z oferty firma MrM Soft Marek Maroszek (właściciel portalu), może otrzymać prowizję od reklamodawcy/agencji z którymi współpracuje.

Post Książka KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE, czyli moc pomysłów na twórcze działania plastyczne wspierające rozwój dzieci pojawił się poraz pierwszy w Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli.

Idź do oryginalnego materiału