Kontrowersyjna rzeźba przed szpitalem. Pielęgniarki żądają jej usunięcia
Zdjęcie: /Fot. MARIUSZ KAPALA / GazetA LUBUSKA/Polska Press/East News /East News
Przed Szpitalem Uniwersyteckim w Zielonej Górze odsłonięto nową rzeźbę, która w ciągu kilku dni stała się jednym z najbardziej dyskutowanych tematów w regionie. Pomnik bachantki Zdrowitki, przedstawiający kobietę w obcisłym stroju pielęgniarki z głębokim dekoltem, wywołał prawdziwą burzę wśród...









![POWIAT BOCHEŃSKI. Ponad 60 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy dla szpitala. Zobacz, co zrobiono! [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/pv-8_wynik.jpg)





