W dniach 14-15 października 2023 roku w Warszawie odbędzie się Konferencja Prevention & Intervention. Kardiolodzy z całego świata podyskutują na temat aktualnej wiedzy medycznej w zakresie skutecznego zapobiegania i efektywnego leczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Tematem przewodnim pierwszej edycji inicjatywy jest zdrowie kobiet.
Tegoroczna edycja Konferencji Prevention & Intervention, która odbędzie się w dniach 14-15 października 2023 roku w Warszawie, będzie poświęcona wyzwaniom związanym z poszczególnymi etapami ścieżki pacjenta kardiologicznego widzianym z różnych perspektyw. „Podczas Konferencji Prevention & Intervention nie zabraknie tematów związanych z profilaktyką pierwotną i wtórną schorzeń sercowo-naczyniowych, kardiologią zachowawczą a także procedurami kardiologii interwencyjnej. Wierzymy, iż tak ujęty przekrój tematyczny pozwoli zainteresować zagadnieniami dotyczącymi całej ścieżki leczenia pacjenta ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego (a nierzadko także chorobami współistniejącymi) zarówno kardiologów zachowawczych, jak i interwencyjnych. Kompetencje poszczególnych specjalistów stykają się i uzupełniają na poszczególnych etapach terapii pacjentów kardiologicznych i zrozumienie wzajemnych perspektyw i oczekiwań wszystkich zaangażowanych stron wydaje się szczególnie istotne dla efektywności prowadzonego procesu terapeutycznego naszego wspólnego pacjenta. Zaproszenie do dyskusji w ramach konferencji przyjęli wybitni wykładowcy z Polski oraz innych państw z różnych kontynentów. W międzynarodowym gronie specjalistów pragniemy wymienić się doświadczeniami i pomysłami jak doskonalić opiekę kardiologiczną w ramach codziennej praktyki klinicznej” – mówi dr hab. n. med. Michał Hawranek członek Komitetu Organizacyjnego Konferencji Prevention & Intervention.
Akcent na zdrowie kobiet
W tym roku Konferencja Prevention & Intervention będzie w dużej mierze poświęcona zdrowiu kobiet a także zagadnieniom związanym z rolą kobiet w medycynie. „W ostatnim czasie tematy związane z kobiecym zdrowiem i rolą kobiet-medyków są coraz częściej dyskutowane na arenie międzynarodowej. Z badań wiadomo, iż choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów kobiet zarówno w Europie, jak i na świecie. Kobiety ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego są jednak zwykle w mniejszym stopniu adekwatnie zdiagnozowane i leczone w porównaniu z mężczyznami. Tegoroczny temat przewodni Konferencji Prevention & Intervention podkreśla konieczność adekwatnego wypełnienia tej luki w opiece kardiologicznej kobiet. Spodziewamy się ciekawej dyskusji o przyczynach tego problemu i pomysłach na jego rozwiązanie” – mówi hab. n. med. Marta Kałużna-Oleksy, członkini Komitetu Organizacyjnego Konferencji Prevention & Intervention.
Kardiologia prewencyjna i interwencyjna
Nowoczesne rozwiązania w obszarze profilaktyki i terapii kardiologicznej to istotny punkt agendy tegorocznej Konferencji Prevention & Intervention.
„Nie zawsze pamiętamy, iż innowacje w medycynie sercowo-naczyniowej nie ograniczają się jedynie do obszaru interwencyjnego. Przełom tysiącleci przyniósł obawy, iż postęp w medycynie sercowo-naczyniowej może ulec osłabieniu, jednak w ostatnich latach jesteśmy świadkami prawdziwego renesansu innowacji w zakresie profilaktyki i terapii chorób sercowo-naczyniowych. Nowoczesne, spersonalizowane podejście do zapobiegania i leczenia chorób układu krążenia łączy innowacyjną profilaktykę na poziomie populacji z najnowocześniejszym leczeniem interwencyjnym. Podczas Konferencji Prevention & Intervention podyskutujemy o kierunku rozwoju nowoczesnych technologii i poszczególnych innowacyjnych rozwiązaniach z obszaru farmakoterapii, wyrobów medycznych i technologii informacyjnych oraz telemedycznych” – mówi dr hab. n. med. Bartosz Hudzik, członek Komitetu Organizacyjnego I Konferencji Prevention & Intervention.
Więcej informacji o inicjatywie Prevention & Intervention i rejestracja na wydarzenie:
https://prev-interv.com/