Zofia Dzik, innowatorka, pionierka impact investment w Polsce, prezes Instytutu Humanites, opowiada w Forsal.pl o przyczynach powstania Instytutu Humanites
„Ostatnie tygodnie dyskusję rozgrzewa temat Chat GPT – jak to wpłynie na losy branży wydawniczej, edukacyjnej lub zwyczajnie na codzienne życie i twórczość ludzi. Nas jako Humanites nie tylko nie zaskoczyło jego uruchomienie, ale od lat zwracamy uwagę, czego wyrazem było także wydzielenie z naszej działalności CET, iż znajdujemy się w coraz bardziej pionowej części krzywej wykładniczej, czyli coraz bardziej masowego zastosowania nowych technologii.”
Na jakich modelach biznesowych pracuje Zofia Dzik? Z jakim skutkiem wprowadzała je w zarządzanych przez siebie spółkach? Co sprawiło, iż szanowana i rozpoznawalna w przestrzeni biznesu, osoba postanowiła zaopiekować się transformacją społeczną? Z jakimi reakcjami spotkała się jej decyzja? Jaka jest geneza Instytutu Humanites i ruchu Dwie Godziny dla Rodziny | dla Człowieka? Zofia Dzik już w 2021 roku wspominała o konieczności namysłu nad nowymi technologiami i spowolnieniem ich rozwoju. Porównała wówczas wykładnicze tempo rozwoju technologicznego do pandemii koronawirusa postulując konieczność jak w przypadku pandemii wypłaszczenia krzywej rozwoju innowacji technologicznych. Zapraszamy do lektury wywiadu Jolanty Nabiałek, przeprowadzonym dla portalu Forsal.pl.
Przeczytaj artykuł tutaj: