Dołącz do wydarzeń neurologicznych w 2025 roku!

termedia.pl 5 godzin temu
Wśród konferencji zaplanowanych w 2025 roku nie zabraknie wydarzeń skierowanych do neurologów. Warto zapisać te daty w kalendarzu!




17 i 18 stycznia w Warszawie odbędzie się siódma edycja konferencji przygotowanej pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Moniki Adamczyk-Sowy, kierującej Katedrą i Kliniką Neurologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prezes Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, przewodniczącej Oddziału Śląskiego PTN.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze rekomendacje Sekcji SM i Neuroimmunologii PTN w leczeniu immunomodulującym stwardnienia rozsianego, rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia chorób ze spektrum NMO oraz ryzyka onkologicznego u chorych z SM leczonych DMT.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

REJESTRACJA






20 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na webinar, podczas którego ekspert prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki przybliży rolę neuroobrazowania w badaniu funkcji mózgu oraz omówi jego znaczenie w diagnostyce i terapii chorób neurologicznych. Ponadto zaprezentuje najnowsze technologie oraz ich praktyczne zastosowania. W programie nie zabraknie analizy przypadków klinicznych i innowacyjnych rozwiązań wspomagających pracę lekarzy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

REJESTRACJA






14 lutego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Szczyt Zdrowia Mózgu, inicjatywa powstała zgodnie ze strategią European Academy of Neurology, Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Przewodniczącym konferencji jest prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak.

Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości na temat zdrowia mózgu, inicjowanie programów profilaktycznych, a także szerzenie informacji wśród wszystkich zainteresowanych stron – badaczy, organizacji pacjenckich, firm farmaceutycznych, oficjeli i społeczeństwa.

REJESTRACJA






Już po raz dziewiętnasty zapraszamy na kongres Top Medical Trends – największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie interdyscyplinarne branży medycznej. Najnowsza odsłona odbędzie się w Poznaniu od 14 do 16 marca.

Przez trzy dni wybitni eksperci przedstawiać będą najnowsze standardy postępowania i osiągnięcia naukowe z niemal wszystkich dziedzin medycyny. Wśród zagadnień neurologicznych będą między innymi: bóle głowy, wczesne rozpoznawanie zespołów otępiennych czy diagnostyka obrazowa.

Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem sprawuje Rada Naukowa pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Jacka Wysockiego.

REJESTRACJA






Kolejna edycja konferencji Choroby Demielinizacyjne – Ścieżki Kliniczne pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Mariusza Stasiołka odbędzie się w Łodzi 17 i 18 października.

Wydarzenie poświęcone chorobom demielinizacyjnym ośrodkowego układu nerwowego zgromadzi czołowych ekspertów z dziedziny neurologii. Dyskusje dotyczyć będą najnowszych osiągnięć w badaniach i terapii nie tylko stwardnienia rozsianego, ale także chorób pokrewnych.

Uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać współpracę naukową, co może przyczynić się do lepszego zrozumienia mechanizmów tych chorób i opracowania jeszcze skuteczniejszych metod leczenia.

REJESTRACJA






Warszawskie Dni Neurologiczne odbędą się w stolicy 24 i 25 października. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. dr hab. n. med. Halina Sienkiewicz-Jarosz, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Tematyka konferencji koncentruje się na najnowszych osiągnięciach w diagnostyce i leczeniu schorzeń neurologicznych, w tym stwardnienia rozsianego, chorób nerwowo-mięśniowych oraz innych zaburzeń układu nerwowego. To idealna okazja, aby spotkać się z innymi specjalistami, wymienić doświadczenia zawodowe i podsumować mijający rok w neurologii.

REJESTRACJA






Jedenasta edycja konferencji Pułapki w Neurologii odbędzie się 5 i 6 grudnia w Krakowie. Kierownikiem naukowym jest prof. dr hab. n. med. Maria Barcikowska.

Podczas dwudniowego wydarzenia wybitni eksperci przedstawią najistotniejsze zagadnienia związane z diagnozą oraz leczeniem chorób neurologicznych w kontekście pułapek diagnostycznych i terapeutycznych.

Wśród poruszanych tematów będą między innymi pułapki leczenia bólu głowy, objawy parkinsonowskie, polineuropatia cukrzycowa, choroby demielinizacyjne czy autoimmunologiczne zapalenia mózgu.

REJESTRACJA
Idź do oryginalnego materiału