17 i 18 stycznia w Warszawie odbędzie się siódma edycja konferencji przygotowanej pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Moniki Adamczyk-Sowy, kierującej Katedrą i Kliniką Neurologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prezes Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, przewodniczącej Oddziału Śląskiego PTN.
Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze rekomendacje Sekcji SM i Neuroimmunologii PTN w leczeniu immunomodulującym stwardnienia rozsianego, rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia chorób ze spektrum NMO oraz ryzyka onkologicznego u chorych z SM leczonych DMT.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
REJESTRACJA |
20 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na webinar, podczas którego ekspert prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki przybliży rolę neuroobrazowania w badaniu funkcji mózgu oraz omówi jego znaczenie w diagnostyce i terapii chorób neurologicznych. Ponadto zaprezentuje najnowsze technologie oraz ich praktyczne zastosowania. W programie nie zabraknie analizy przypadków klinicznych i innowacyjnych rozwiązań wspomagających pracę lekarzy.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
REJESTRACJA |
14 lutego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Szczyt Zdrowia Mózgu, inicjatywa powstała zgodnie ze strategią European Academy of Neurology, Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Przewodniczącym konferencji jest prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak.
Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości na temat zdrowia mózgu, inicjowanie programów profilaktycznych, a także szerzenie informacji wśród wszystkich zainteresowanych stron – badaczy, organizacji pacjenckich, firm farmaceutycznych, oficjeli i społeczeństwa.
REJESTRACJA |
Już po raz dziewiętnasty zapraszamy na kongres Top Medical Trends – największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie interdyscyplinarne branży medycznej. Najnowsza odsłona odbędzie się w Poznaniu od 14 do 16 marca.
Przez trzy dni wybitni eksperci przedstawiać będą najnowsze standardy postępowania i osiągnięcia naukowe z niemal wszystkich dziedzin medycyny. Wśród zagadnień neurologicznych będą między innymi: bóle głowy, wczesne rozpoznawanie zespołów otępiennych czy diagnostyka obrazowa.
Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem sprawuje Rada Naukowa pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Jacka Wysockiego.
REJESTRACJA |
Kolejna edycja konferencji Choroby Demielinizacyjne – Ścieżki Kliniczne pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Mariusza Stasiołka odbędzie się w Łodzi 17 i 18 października.
Wydarzenie poświęcone chorobom demielinizacyjnym ośrodkowego układu nerwowego zgromadzi czołowych ekspertów z dziedziny neurologii. Dyskusje dotyczyć będą najnowszych osiągnięć w badaniach i terapii nie tylko stwardnienia rozsianego, ale także chorób pokrewnych.
Uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać współpracę naukową, co może przyczynić się do lepszego zrozumienia mechanizmów tych chorób i opracowania jeszcze skuteczniejszych metod leczenia.
REJESTRACJA |
Warszawskie Dni Neurologiczne odbędą się w stolicy 24 i 25 października. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. dr hab. n. med. Halina Sienkiewicz-Jarosz, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
Tematyka konferencji koncentruje się na najnowszych osiągnięciach w diagnostyce i leczeniu schorzeń neurologicznych, w tym stwardnienia rozsianego, chorób nerwowo-mięśniowych oraz innych zaburzeń układu nerwowego. To idealna okazja, aby spotkać się z innymi specjalistami, wymienić doświadczenia zawodowe i podsumować mijający rok w neurologii.
REJESTRACJA |
Jedenasta edycja konferencji Pułapki w Neurologii odbędzie się 5 i 6 grudnia w Krakowie. Kierownikiem naukowym jest prof. dr hab. n. med. Maria Barcikowska.
Podczas dwudniowego wydarzenia wybitni eksperci przedstawią najistotniejsze zagadnienia związane z diagnozą oraz leczeniem chorób neurologicznych w kontekście pułapek diagnostycznych i terapeutycznych.
Wśród poruszanych tematów będą między innymi pułapki leczenia bólu głowy, objawy parkinsonowskie, polineuropatia cukrzycowa, choroby demielinizacyjne czy autoimmunologiczne zapalenia mózgu.
REJESTRACJA |