Czytanie wrażeniowe: warsztaty z Małgorzatą Swędrowską w Bibliotece Elbląskiej

razemztoba.pl 23 godzin temu

Wszystkich tych, którzy kochają książki, młodszych i starszych – Biblioteka Elbląska zaprasza na zajęcia z dr Małgorzatą Swędrowską – pedagożką, pisarką i twórczynią metody czytania wrażeniowego. Podczas spotkań (kilka grup wiekowych do wyboru) uczestnicy będą przeżywać książkowe opowieści wszystkimi zmysłami. Daj się zaprosić i przeżyj niezwykłą książkową przygodę!

Czym jest czytanie wrażeniowe tłumaczy jego twórczyni, Małgorzata Swędrowska: „Czytanie wrażeniowe ma na celu pozostawienie w dziecku (dzieciach) wielu wrażeń, nie tylko płynących ze słuchania tekstu i patrzenia na ilustracje zwarte w książkach, ale i wrażeń płynących z ruchu, gestów, emocji wyrażanych mimiką, a choćby z muzyki i tańca. (…) Dziecko staje się współuczestnikiem czytania. Jest nie tylko biernym słuchaczem, ale dzięki swoim aktywnościom – tupaniu, klaskaniu, wyrażaniu emocji – uczestniczy w budowaniu klimatu opowieści”.

Aby każdy mógł uczestniczyć w zajęciach przygotowano kilka grup:

  • I grupa – godz. 10:30 – zapraszamy dzieci w wieku 4-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami (jeśli dziecko jest ciut młodsze lub starsze też oczywiście zapraszamy!).
  • grupa II – godz. 11:30 – zapraszamy dzieci w wieku 4-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami (jeśli dziecko jest ciut młodsze lub starsze też oczywiście zapraszamy!).
  • III grupa – godz. 12:30 – zapraszamy osoby w wieku 8-108 lat, bo nigdy nie jest się „za starym” na słuchanie książek.
  • IV grupa czwarta – godz. 13:30 – zapraszamy osoby dorosłe: rodziców/opiekunów dzieci, nauczycieli, terapeutów czy bibliotekarzy, pragnących dowiedzieć się, czym jest czytanie wrażeniowe i jak wykorzystywać czytanie wrażeniowe w pracy z książkami.

Czas trwania: ok. 1 h

Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji i zapisy:

  • Dział Edukacji Kulturalnej Elkamera ul. św. Ducha 3-7
  • tel. (55) 625 60 32
Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Książka nas łączy” dofinansowanego przez MKiDN z programu Kultura Dostępna 2025.
Idź do oryginalnego materiału