Przypadkowo wydany TikTok Z dokumentów wynika, iż firma wie, iż aplikacja uzależnia dzieci i szkodzi ich rozwojowi psychicznemu i społecznemu.
Z dokumentów wynika również, iż deweloper ByteDance wiedział, iż wprowadzone przez niego narzędzia ograniczające czas pracy na ekranie będą nieskuteczne i stanowiły jedynie zabieg PR…
Pozwy TikToka
ByteDance walczy z potencjalnymi zakazami TikTok w obu USA I Europaa także pozwy złożone przez prokuratorów generalnych w wielu stanach USA. W zeszłym tygodniu NPR poinformowało, iż kilkanaście stanów pozywa firmę.
Pozwy, złożone we wtorek oddzielnie w 13 stanach i Dystrykcie Kolumbii, twierdzą, iż TikTok naruszył przepisy dotyczące ochrony konsumentów i przyczynił się do kryzysu psychicznego wśród nastolatków.
Dwupartyjna grupa prokuratorów generalnych stara się zmusić TikTok do zmiany cech produktu, które ich zdaniem mają charakter manipulacyjny i szkodzą nastolatkom.
Dokumenty TikTok ujawniają, iż uzależnienie było znane
ByteDance musiało dostarczać stanom wewnętrzne raporty, ale uzgodniono, iż na razie pozostaną one poufne. Jednak pozew złożony przez Kentucky zawierał błędne redakcje, co umożliwiło odsłonięcie zaciemnionych fragmentów poprzez kopiowanie i wklejanie.
Kentucky Public Radio opublikowało zredagowane fragmenty, z których wynika, iż firma wiedziała, iż dzieci mogą uzależnić się od aplikacji w czasie krótszym niż 35 minut – podaje raport. NPR.
TikTok określił dokładną liczbę obejrzeń, potrzebną do wyrobienia w sobie nawyku: 260 filmów. Według śledczych stanowych użytkownik „prawdopodobnie uzależni się od platformy”.
We wcześniej zredagowanej części pozwu władze Kentucky stwierdzają: „Chociaż może się to wydawać istotne, filmy TikTok mogą trwać zaledwie 8 sekund i są automatycznie odtwarzane widzom w krótkich odstępach czasu” – napisali śledczy. „Zatem w ciągu mniej niż 35 minut przeciętny użytkownik prawdopodobnie uzależni się od platformy”.
Wiadomo, iż TikTok szkodzi rozwojowi dzieci
Twórca wiedział również, iż długotrwałe korzystanie z aplikacji szkodzi rozwojowi psychicznemu i społecznemu dzieci.
Z własnych badań TikTok wynika, iż „kompulsywne używanie koreluje z wieloma negatywnymi skutkami dla zdrowia psychicznego, takimi jak utrata umiejętności analitycznych, tworzenie pamięci, myślenie kontekstowe, głębia konwersacji, empatia i zwiększony niepokój” – wynika z pozwu.
Ponadto z dokumentów wynika, iż TikTok zdawał sobie sprawę, iż „kompulsywne używanie zakłóca również podstawowe obowiązki osobiste, takie jak wystarczająca ilość snu, obowiązki w pracy/szkole i kontakt z bliskimi”.
Chociaż firma wprowadziła narzędzie ograniczające czas korzystania z ekranu z domyślnym limitem 60 minut, ByteDance wiedziało, iż dzieci to zastąpią, a także wiedziało, iż nie przyniesie to żadnego efektu.
Po testach TikTok stwierdził, iż wpływ narzędzia był niewielki – co spowodowało spadek jego użycia o około 1,5 minuty, przy czym nastolatki spędzały z narzędziem od około 108,5 minut dziennie do około 107 minut.
Jest więcej; cały kawałek warto przeczytać, jeżeli masz dzieci korzystające z TikTok.
Zdjęcie autorstwa Wizualizacje NA Usuń rozpryski
FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.