5 typowych błędów podczas nakładania makijażu na opadające powieki

krokdozdrowia.com 1 rok temu
Zdjęcie: 5 błędów podczas wykonywania makijażu na opadające powieki


Nakładanie makijażu na opadające powieki to strategia przywracania blasku oczom bez uciekania się do inwazyjnych zabiegów estetycznych. Jednak nieodpowiednie techniki lub nieprawidłowe zastosowanie materiałów wpływa na wyniki. W ten sposób zamiast ukrywać nadmiar skóry, jeszcze bardziej go uwidaczniamy.

Czego zatem należy unikać, aby poprawić swój wygląd? Aby skorygować ten estetyczny szczegół, należy zadbać zarówno o stosowane kosmetyki, jak i o sposób ich nakładania. W poniższym artykule przyjrzymy się najczęstszym błędom.

Dlaczego moje powieki wyglądają na opadające?

Jeśli patrzysz w lustro i nie widzisz swojego oczodołu, a zamiast tego zauważasz obwisły nadmiar skóry, to masz opadające powieki. To zwiotczenie jest wynikiem genetyki, choroby lub naturalnego procesu starzenia, wyjaśnia Medline Plus.

Fizyczny dowód objawia się, gdy koniec górnej powieki opada znacznie poniżej tego, gdzie powinien być. Jak wyszczególniła Amerykańska Akademia Okulistyki, jest to stan zdiagnozowany jako „opadanie powiek”. jeżeli w wyniku nadmiaru skóry tworzy się woreczek, stan ten wymaga „dermatochalazy ”.

Istnieje medyczna alternatywa dla podniesienia opadających powiek. Według Kliniki Mayo, blaferoplastyka to operacja, która usuwa nadmiar skóry w tym obszarze wokół oka. Mimo to można go ukryć inną metodą, daleką od skalpela: makijażem.

Właściwa aplikacja cieni, dobry eyeliner i praca z odpowiednimi pędzlami pozwalają uzyskać efekt wydłużenia i otwarcia, idealny dla wyrazistości oczu. W rzeczywistości to zauważalnie zmniejsza zmęczony wygląd opadających powiek.

Opadające powieki są często wynikiem czynników genetycznych lub starzenia się skóry.

Sądzimy, iż spodoba ci się również ten artykuł: Chusteczki do demakijażu kontra płyn micelarny – co wybrać?

Błędy popełniane przy nakładaniu makijażu na opadające powieki

W dążeniu do poprawy wyglądu opadających powiek dzięki makijażu można popełnić kilka błędów. Brak ich skorygowania doprowadzi do efektów odwrotnych do pożądanych. Dlatego wskazane jest, aby być ich świadomym. Rzućmy okiem na te najczęstsze.

1. Bardzo ciężkie lub sztuczne rzęsy

Objętość rzęs to obosieczny miecz dla powiek z nadmiarem skóry. jeżeli chcesz używać sztucznych rzęs, szukaj subtelnych, dających naturalny efekt. Ciężkie, grube rzęsy postarzają lub jeszcze pogarszają wygląd powiek.

Sztuczne rzęsy przykleja się w zewnętrznych kącikach ruchomej powieki. W tym wypadku lepiej użyć systemu pojedynczych włosków lub trochę przyciąć te, które są na paskach.

2. Niewłaściwa technika eyelinera

Nie ma znaczenia, czy używasz eyelinera w płynie, czy kredki do oczu, najważniejsze jest narysowanie kreski bez zamykania oka, nad którym pracujesz. jeżeli masz opadające powieki i rysujesz kreskę “na ślepo”, po otwarciu oka prawdopodobnie będzie grubsza niż się spodziewałaś.

Ponadto linia może wyglądać na nierówną z powodu zwiotczenia skóry. Do tego typu powiek najlepiej rysować cienkie linie i dość blisko krawędzi rzęs.

Najlepszym sposobem na podkreślenie oka jest narysowanie długiej, skierowanej ku górze linii, która daje złudzenie powiększonego oczodołu.

3. Nieużywanie korektora

Korektor idealnie nadaje się do kamuflowania niedoskonałości i wyprysków. Dodatkowo nałożony na opadające powieki wyrównuje ich koloryt. Nie nakładaj więc produktu tylko pod oczy.

4. Nadmiernie wygięte brwi

Zniekształcone powieki prowadzą do nadmiernego zaokrąglenia łuku. Rozwiązaniem jest nadanie odpowiedniego kształtu brwiom lub wyrwanie włosków w celu uzyskania kąta, który wyszczupla spojrzenie. Dobrze wyglądają również proste i podniesione linie brwi

4. Błędy w cieniowaniu mogą uwypuklić opadające powieki

Jasne lub bardzo jasne cienie są modne, ale nie są zbyt dobrymi sprzymierzeńcami, jeżeli chodzi o opadające powieki, ponieważ optycznie je powiększają. Nie oznacza to, iż należy je całkowicie pominąć. jeżeli używasz jasnych lub perłowych kolorów, upewnij się, iż są dobrze rozmyte.

Ciemne lub cieniowane kolory nadają się najlepiej. Staraj się jednak wybierać ton, który nie jest tak intensywny, ponieważ może przeciążyć Twój wygląd. Dodatkową wskazówką dotyczącą cieniowania jest mieszanie tonów w kierunku górnej części powieki, a potem w kierunku skroni. Dzięki temu oko wygląda na uniesione i bardziej wyraziste.

Odpowiednie nałożenie cieni będzie kluczem do rozjaśnienia oczu i zmniejszenia ich zmęczonego wyglądu.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: Jasna cera – 8 trików, które podkreślą jej piękno

Znaczenie używania odpowiednich narzędzi do makijażu na opadające powieki

Malowanie opadających powiek palcami nie jest najlepszą alternatywą. Aby przywrócić świeżość spojrzenia, oprócz nie popełniania błędów w technice, dobrze jest skorzystać z odpowiednich narzędzi. W tym przypadku mowa o grubych pędzlach stworzonych wyłącznie do blendowania, rozcierania i rozświetlania.

Natomiast zaokrąglone pędzle z gęstym włosiem najlepiej nadają się do cieniowania oczu. Do rozświetlania użyj ściętego pędzla. A jeżeli chcesz mieszać, smużyć lub rozjaśniać, wypróbuj długie pędzle z miękkim włosiem. jeżeli eyeliner jest w żelu, użyj miękkiej szczoteczki. W przeciwnym razie większość eyelinerów ma swój własny aplikator.

Cera po 40. roku życia – jak należy o nią dbać?
Cera po 40. roku życia zaczyna doświadczać wielu różnych zmian, głównie za sprawą spadku poziomu hormonów. Dowiedz się, jak o nią dbać, by wyglądała młodo. Przeczytaj więcej »
Idź do oryginalnego materiału