13-15 kwietnia 2025: trzy prestiżowe wydarzenia naukowe

zdrowie-polakow.pl 4 dni temu
Zdjęcie: 13-15 kwietnia 2025: trzy prestiżowe wydarzenia naukowe


W dniach 13-15 kwietnia 2025 roku Warszawa i Kajetany staną się centrum międzynarodowego dialogu naukowego w dziedzinie otorynolaryngologii, audiologii, foniatrii i badań nad szumami usznymi. W tym czasie odbędą się równolegle trzy prestiżowe wydarzenia:

  • XIII Międzynarodowa Konferencja ORLIAC (ORLIAC XIII)
  • III Światowy Kongres Szumów Usznych / XIV Międzynarodowe Seminarium Tinnitus
  • XVIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Sekcji Audiologicznej i Sekcji Foniatrycznej PTOChGiSz

Wydarzenia te zgromadzą czołowych ekspertów, klinicystów, naukowców i przedstawicieli wielu dziedzin z całego świata – od otolaryngologów, audiologów i foniatrów, przez psychologów, logopedów i inżynierów klinicznych, aż po młodych naukowców stawiających pierwsze kroki w badaniach nad zmysłami.

Wschód spotyka Zachód

XIII Otorhinolaryngology International Academic Conference

ORLIAC, zainicjowany przez prof. Jana Veldmana w 1984 roku, to jedno z najważniejszych wydarzeń łączących środowiska naukowe z różnych części świata. Edycja XIII odbędzie się w Polsce dzięki współpracy Światowego Centrum Słuchu oraz Instytutu Narządów Zmysłów. W programie m.in. wykłady światowej klasy ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty oraz prezentacje plakatowe. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w sesji chirurgii na żywo z udziałem prof. Henryka Skarżyńskiego oraz w warsztacie z preparatyki kości skroniowej.

Zobacz też: Wywiad z prof. Janem E. Veldmanem

„Nie stawiaj na pierwszym miejscu pieniędzy. Ucz się od najlepszych specjalistów” – co młody otorynolaryngolog powinien wziąć pod uwagę, rozpoczynając karierę?

Dialog i innowacje w terapii szumów usznych

3rd World Tinnitus Congress/ XIV International Tinnitus Seminar

Podczas Kongresu poświęconego szumom usznym eksperci omówią najnowsze wyniki badań oraz innowacyjne metody terapeutyczne, kontynuując ideę zapoczątkowaną w 1979 roku przez prof. Barbarę Goldstein i prof. Abrahama Shulmana. Wydarzenie ma na celu swobodną wymianę doświadczeń między nauką a praktyką kliniczną. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. Piotr H. Skarżyński.

Interdyscyplinarna praktyka kliniczna

XVIII Konferencja Audiologiczno-Foniatryczna

Równolegle z wydarzeniami międzynarodowymi odbędzie się coroczna konferencja naukowo-szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi pod przewodnictwem prof. Henryka Skarżyńskiego. Program konferencji obejmuje szeroką teamtykę: od zaawansowanej diagnostyki i rehabilitacji słuchu, przez zastosowanie nowoczesnych implantów, po aspekty psychogenne głuchoty u dzieci i skutki leczenia onkologicznego. Wśród wydarzeń znajdą się warsztaty, panele eksperckie, sesje naukowe oraz operacje pokazowe.

Wspólna wizja – wspólna przyszłość

Połączenie tych trzech wydarzeń tworzy wyjątkową przestrzeń do budowania interdyscyplinarnego dialogu i wzmacniania globalnych relacji w dziedzinie ochrony zdrowia. To unikalna okazja, by wspólnie odkrywać nowe horyzonty medycyny, nauki i technologii.

Więcej informacji:

  • ORLIAC XIII: www.orliac2025.com
  • World Tinnitus Congress: www.tinnitus2025.com
  • Konferencja Audiologiczno-Foniatryczna: www.konferencjaaudiofon.pl

Foto: pixabay.com

Idź do oryginalnego materiału