1 lipca w Tarnowie startuje DERMABUS – mobilny gabinet dermatologiczny dla osób z łuszczycą

forumleczeniaran.pl 1 rok temu

DERMABUS dotrze do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog przebada pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca chętni otrzymają informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia i profilaktyki łuszczycy.

Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS, która w pierwszym etapie akcji, wraz z Firmami wspierającymi, planuje odwiedzić osiem miast: Tarnów, Rybnik, Wałbrzych, Częstochowa, Włocławek, Gorzów, Słupsk i Radom.

Pomoc pacjentom z terenów, na których występuje problem z dostępem do specjalisty

Pierwszym z miast, w których pojawi się DERMABUS jest Tarnów. Mobilny punkt zostanie zlokalizowany przy Placu Katedralnym 1 lipca w godzinach od 10:00 – 18:00. Osoby u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę.

Każdy pacjent, który ma zmiany na skórze i który podejrzewa u siebie łuszczycę, będzie mógł się zgłosić w określonym rejonie, w którym akurat będzie Dermabus, na konsultację dermatologiczną – mówi prof. dr hab. n. med. Irena Walecka, opiekun medyczny projektu. – W ramach tej konsultacji, lekarze specjaliści będą weryfikować czy jest to łuszczyca, o jakim stopniu nasilenia i zaproponują możliwości terapii. Celem tego projektu jest pomoc dla pacjentów z terenów, na których problem z dostępem do specjalisty jest największy, gdzie pacjenci nie mają do kogo się zgłosić i gdzie nie ma ośrodków, które zajmują się leczeniem w ramach terapii biologicznej – dodaje.

Jak skorzystać?

Konsultacje w ramach projektu DERMABUS realizowane są bezpłatnie przez lekarza dermatologa, a osoby zainteresowane będą kwalifikowane na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji. Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów DERMABUSA uzyskać można na stronie www.dermabus.pl

Ilość miejsc jest ograniczona.

Ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna DERMABUS realizowana jest pod patronatem Kliniki Dermatologii CMKP / PIM w Warszawie – Kierownik Kliniki prof. Ireny Waleckiej, Rzecznika Praw Pacjenta oraz przy współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej. Projekt wspierają firmy: ALAB Laboratoria Sp. z o.o. oraz Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o.

Łuszczyca jest zapalną chorobą o podłożu immunologicznym i genetycznym

Zmiany skórne wyglądające jak czerwone plamy pokryte białoszarą łuską, zaczerwienienie, pieczenie, świąd, pękanie skóry i jej krwawienie, a także ból, to objawy łuszczycy. Łuszczyca to choroba której częściej towarzyszą zmiany w układzie sercowo-naczyniowym, otyłość, cukrzyca, stłuszczenie wątroby, łuszczycowe zapalenie stawów i depresja.

Ważna jest diagnoza na wczesnym etapie choroby i podjęcie skutecznego leczenia, które w tej chwili daje szansę na całkowite ustąpienie. Dzięki zmianom jakie zaszły w programie lekowym od 1 marca, osoby z umiarkowaną i ciężką łuszczycą mogą korzystać z najnowszych terapii zgodnie z wiedzą medyczną i wytycznymi klinicznymi, a także osiągnąć efekt całkowicie czystej skóry. Daje to szansę na normalne życie, aktywną pracę zawodową, jak również spełnianie rodzinnych planów i marzeń.

Źródło: Fundacja Amicus (materiał prasowy)

Idź do oryginalnego materiału