Znajomość języków obcych a zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością

zatrudnianieniepelnosprawnych.pl 8 miesięcy temu
Zdjęcie: Na zdjęciu przedstawione są rozrzucone kostki do gry w Scrabble na drewnianym tle. W centrum układają się one w słowo GERMAN, przy czym każda kostka ma przypisaną wartość punktową: 'G' ma wartość 2, '


Znajomość języków obcych jest ogromnym atutem podczas szukania pracy, niezależnie od dziedziny. Umiejętność posługiwania się językami obcymi jest kluczowa, a pracodawca jej od Ciebie oczekuje. Czy osoba z niepełnosprawnością także powinna uczyć się języka obcego?

Jak i jakich języków się uczyć?

Dla wielu pracodawców znajomość chociaż jednego języka obcego u kandydata na dane stanowisko jest niezbędna. Tej umiejętności coraz częściej wymaga się niezależnie od rodzaju stanowiska. Dzięki znajomości języków obcych kandydatowi otwiera się wiele nowych możliwości zatrudnienia w najróżniejszych branżach. Jest to szczególnie ważne dla osób z niepełnosprawnością, które pragną znaleźć swoją wymarzoną drogę zawodową.

Z pewnością podstawowym językiem obcym, który warto znać, jest język angielski. Najwygodniejsze są internetowe formy kształcenia językowego – takie jak na przykład kursy online. Dzięki nim wiele osób, także z niepełnosprawnością, może brać udział w zajęciach bez konieczności wychodzenia z domu. Kursy językowe online organizowane są przez różne szkoły językowe, a wszystkie informacje na ten temat można znaleźć w internecie.

Na takich kursach nie wkuwasz tylko słówek na pamięć – zapoznajesz się też z żywym językiem obcym i ćwiczysz na bieżąco gramatykę. Dzięki zaangażowaniu prowadzącego i kursantów na pewno bardzo gwałtownie zrozumiesz, czym są przedimki A AN THE, a także nie zaskoczą Cię inne kwestie gramatyczne, zupełnie odmienne od gramatyki języka polskiego. Na kursie językowym realizowane są także konwersacje, dzięki którym bardzo gwałtownie nauczysz się poprawnie mówić w danym języku.

Pracodawcy coraz częściej poszukują osób, które znają dodatkowo inne języki obce. Po osiągnięciu pewnego poziomu znajomości języka angielskiego warto także pomyśleć o nauce drugiego języka obcego. Najpopularniejsze języki obce w polskiej edukacji to język niemiecki, francuski czy też rosyjski. Ciekawą alternatywą dla nich są kursy języka chińskiego, japońskiego lub arabskiego, które ostatnimi czasy zyskują na popularności.

Możliwości pracy dla osoby z niepełnosprawnością

Najwygodniejszą formą pracy dla osoby z niepełnosprawnością jest praca zdalna. Oferty takiej pracy są dla nich atrakcyjne, gdyż nie wymagają uciążliwych dojazdów do miejsca pracy, czy choćby do innej miejscowości. Jest to o tyle istotne, iż osoby z niepełnosprawnością często miewają problemy z poruszaniem, czy też przemieszczaniem. Praca zdalna otwiera im możliwości znalezienia wymarzonej pracy w dużym mieście – a choćby poza granicami kraju.

W przypadku poszukiwania pracy zdalnej za granicą znajomość języków obcych jest kluczowa. Możesz mieć pewność, iż w takiej sytuacji już rozmowa kwalifikacyjna będzie przeprowadzana w języku angielskim. Zatrudniając się w zagranicznej firmie, warto też znać język kraju, w którym firma ta jest zarejestrowana. Może się bowiem zdarzyć, iż współpracownicy będą rozmawiali właśnie w tym języku.

Idź do oryginalnego materiału