Zmiany w zarządzie Pracodawców Medycyny Prywatnej

termedia.pl 9 miesięcy temu
Zdjęcie: Forum Ekonomiczne w Karpaczu/Michał Różycki


Od 1 stycznia funkcję prezesa Pracodawców Medycyny Prywatnej objął Artur Białkowski (Medicover), natomiast na wiceprezesów organizacji wybrano Barbarę Kopeć (Diagnostyka) oraz Jakuba Szulca (Alab Laboratoria).

W skład zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej weszli Andrzej Podlipski (Scanmed), Paweł Łangowski (Centrum Medyczne Damiana) oraz Rafał Krajewski (Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa).

Z ponad 30-stoma stałymi członkami, Pracodawcy Medycyny Prywatnej są w tej chwili największą i najstarszą organizacją reprezentującą sektor prywatnych usług medycznych w Polsce. Pracodawcy Medycyny Prywatnej od wielu lat aktywnie angażują się w debatę na temat zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce, postulując równe traktowanie świadczeniodawców, bez względu na strukturę właścicielską, jak również wskazując na korzyści z rozwijania partnerstwa publiczno-prywatnego w systemie ochrony zdrowia.

– Jako organizacja reprezentująca głos prywatnych świadczeniodawców stoimy na stanowisku, iż kooperacja sektora prywatnego z publicznym jest dziś kluczowa dla stworzenia efektywnego systemu ochrony zdrowia, którego beneficjentami będą wszyscy pacjenci – podkreśla Artur Białkowski, prezes zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej.

- Sektor prywatny i publiczny mierzą się z podobnymi problemami i stoją przed podobnymi wyzwaniami, jak chociażby standardy opieki psychiatrycznej w Polsce, kwestie dostępu do leczenia niepłodności czy też zagrożenia z obszaru cyberbezpieczeństwa. Wierzymy w to, iż efektywna zmiana jest możliwa tylko dzięki otwartości na dialog oraz współpracę wszystkich zainteresowanych stron, jak również środowisk. Chcemy także zaoferować jeszcze większe wsparcie dla obecnych członków organizacji oraz docelowo rozszerzyć współpracę o nowe podmioty – dodał prezes Białkowski.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej podkreślają także, iż dzięki unikalnej wiedzy i doświadczeniu swoich członków mogą być cennym głosem w dyskusji z przedstawicielami rządu i Parlamentu RP.

– Jako podmioty prywatne mamy większą swobodę we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań np. z obszaru telemedycyny i cyfryzacji, które pozwalają nam oferować naszym pacjentom jeszcze lepsze jakościowo świadczenia. I niezmiennie jesteśmy otwarci na to, aby – jeżeli będzie takie zainteresowanie po stronie rządu, po stronie decydentów – dzielić się naszą wiedzą i rekomendacjami w tym obszarze – wskazała Barbara Kopeć, Wiceprezeska Zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej.

.

Idź do oryginalnego materiału