28 października eksperci przyjrzeli się zagadnieniom z zakresu kardioneurologii, ważnym w codziennej praktyce lekarskiej. Szczegółowo omówili diagnostykę okołoudarową, w tym sekwencję zjawisk przy udarze mózgu, czy, kiedy i jak przeprowadzać obrazowanie. Przybliżyli metody leczenia inwazyjnego i nieinwazyjnego, m.in. aktualne rekomendacje w zakresie neuroprotekcji w ostrym uszkodzeniu mózgu, zalety i wady leczenia fibrynolitycznego czy spojrzenie kardiologa i neurologa na trombektomię mechaniczną.
W trakcie konferencji sporo czasu poświęcono migotaniu przedsionków jako problemowi klinicznemu, a nie tylko neurologicznemu. Skupiono się na diagnostyce, rokowaniach odległych, a także na telemonitoringu urządzeń wszczepialnych w rozpoznaniu migotania przedsionków. Poruszono również istotny temat rejestratorów arytmii ILR i sztucznej inteligencji w zastosowaniach klinicznych.
Nie mogłeś wziąć udziału w wydarzeniu? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę bez wychodzenia z domu w dogodnym dla siebie terminie? Już teraz wykup miesięczny dostęp do materiałów VOD z konferencji Kardioneurologia – co chcielibyśmy wiedzieć, a o co boimy się zapytać.
WYKUP DOSTĘP DO MATERIAŁÓW VOD |