Wyjątkowa promocja na 16. Międzynarodową Konferencję Współczesnej Onkologii

termedia.pl 16 godzin temu

Tylko do 7 kwietnia z kodem KWO25 aż 70 proc. zniżki na udział w konferencji!



Dodatkowo nagrania z dnia online (tylko z tego dnia!) będą dostępne jako VOD przez 30 dni!

Przypominamy – konferencja odbędzie się w formule hybrydowej 10 kwietnia online, a 11 i 12 kwietnia stacjonarnie w hotelu Andersia w Poznaniu.

Zarówno formuła, jak i treść merytoryczna odzwierciedlają przyspieszony rozwój nauki (badań podstawowych, praktyki, immunoonkologii z użyciem coraz bardziej zaawansowanych technologii). Nowe strategie i poszukiwanie najlepszych rozwiązań są dziś obecne w badaniach podstawowych: biologii molekularnej, genetyce i terapiach, przełamywaniu barier, poszukiwaniu nowych leków i odnajdowaniu coraz skuteczniejszych form leczenia i zapobiegania chorobom nowotworowym.

Kierownicy naukowi wydarzenia – prof. dr hab. n. med. Andrzej Mackiewicz oraz prof. dr hab. n. med. Jacek Mackiewicz – zwracają uwagę, iż tegoroczna konferencja odbywa się w szczególnym dla Polski półroczu – przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. To czas, kiedy dokonana zostanie kolejna ocena wdrażanego w UE Europejskiego planu walki z rakiem, który umożliwia prowadzenie całego spektrum działań – badawczych, profilaktycznych, terapeutycznych, systemowych – i stanowi część rozwijającej się Europejskiej Unii Zdrowotnej.

W programie dwie obszerne sesje poświęcone leczeniu raka skóry oraz specyfiki leczenia czerniaków. Eksperci dyskutować będą o modelach progresji raka kolczystokomórkowego, strategiach ograniczających leczenie chirurgiczne u chorych na czerniaki, leczeniu chirurgicznym nowotworów skóry – standardach postępowania i granicach interwencji, a także o roli radioterapii i postępach w leczeniu systemowym.

W panelu poświęconym rakowi płuca prelegenci zreferują postępy w leczeniu okołooperacyjnym u chorych na NDRP oraz leczenie ukierunkowane molekularnie u tej grupy chorych. Odpowiemy też na pytanie, czy jest możliwe monitorowanie jakości opieki w raku płuca – doświadczenia własne z Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu przedstawi prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk.

Lekarze zainteresowani nowotworami układu moczowo-płciowego będą mieli okazję wysłuchać wykładów o leczeniu nowotworów nerki, prostaty, zasadach kwalifikacji chorych do leczenia systemowego pierwszej linii czy doświadczeniach własnych z celowaną terapią radioligandową.

Sesja poświęcona rakowi piersi to zagadnienia związane z chirurgią jamy pachowej oraz leczeniem systemowym chorych na: HER2-ujemnego luminalnego raka piersi, HER2-dodatniego i trójujemnego. Na zakończenie tej sesji temat wyjątkowy – ciąża po chorobie nowotworowej: możliwości i wyzwania.

W trakcie konferencji swoimi doświadczeniami podzielą się też lekarze z Sekcji Immunoonkologii Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Zobacz program!

PROGRAM


Podczas tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Współczesnej Onkologii odbędą się również warsztaty „Razem dla innowacji w onkologii: od laboratorium do kliniki” poświęcone budowaniu skutecznej współpracy między naukowcami prowadzącymi badania podstawowe a klinicystami – przygotowane i moderowane przez Porozumienie Spółek Celowych oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii.

Zarejestruj się już dziś!

REJESTRACJA

Idź do oryginalnego materiału