W pierwszym tygodniu października zapraszamy na II Zjazd Polskiego Towarzystwa Fitoterapii do Wrocławia

termedia.pl 3 miesięcy temu

W programie konferencji przewidziano osiem głównych sesji.



Wśród nich STANFITO sen i STANFITO gastro, czyli leki roślinne stosowane w trudnościach z zasypianiem i w napięciu nerwowym oraz w chorobach układu pokarmowego. Wykład o melisie lekarskiej jako źródle surowców wykorzystywanych w łagodzeniu stanów napięcia nerwowego wygłosi prof. dr hab. n. farm Mirosława Krauze-Baranowska, a produkty ziołowe wspomagające terapię stanów zapalnych żołądka i choroby wrzodowej przybliży prof. dr hab. farm. Izabela Fecka.

Eksperci opowiedzą też o nowych zastosowaniach znanych substancji roślinnych w kontekście wyników badań naukowych. Dr n. med. Dagmara Pokorna-Kałwak prezentować będzie metody leczenia infekcji dróg oddechowych u dzieci z wykorzystaniem leków fitoterapeutycznych, a Ewa Koźmińska-Badr opowie o aromaterapii i jej zastosowaniach klinicznych w praktyce lekarza rodzinnego. Natomiast dr n. med. Piotr Merks przedstawi audyt fitoterapii, wyniki wstępne „Ogólnopolskiego badania postrzegania leków roślinnych i ich miejsca w terapii przez farmaceutów i techników farmaceutycznych”.

Narastająca lekooporność i moda na stosownie produktów jak najmniej przetworzonych powoduje, że zainteresowanie lekami fitoterapeutycznymi cały czas się zwiększa. – Powstanie leku roślinnego to bardzo złożony i określony w procedurach proces – mówi przewodniczący komitetu naukowego konferencji prof. Zbigniew Doniec, zapraszając na oprowadzanie po Zakładzie Produkcyjnym PPF Hasco-Lek S.A. w Siechnicach (4 października o godz. 12).

Szczegółowy program:

PROGRAM

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

REJESTRACJA
Idź do oryginalnego materiału